PKK üzerinden iktidara tutunmak!

Ali Kemal Özcan'ın "devlet izniyle" terör örgütü başı Abdullah Öcalan ile görüşmesi sonunda açıkladığı el yazısı mektup metni ile Öcalan'ın avukatlarının açıkladığı metin arasında bir kelime farkı var.

Öcalan, el yazısı ile yazdığı mektupta "HDP'de ifadesini bulan Demokratik İttifak ve bağlantılı demokratik müzakere opsiyonu çözüm odaklı olmayı esas almıştır. Demokratik uzlaşı, özgür siyaset ve evrensel hukuk üçlü sacayağına dayalı çizgi en doğru ve sonuç üretici siyasi platform durumundadır." diyor.

Öcalan'la görüşen Asrın Hukuk Bürosu avukatları ise yaptıkları yazılı açıklamada "Demokratik uzlaşı, özgür siyaset ve evrensel hukuk üçlü sacayağı üzerine demokratik siyasetin geliştirilmesi gerektiğini söylemiş, evrensel hukuk içinde 'Demokratik Anayasal İttifak' kavramını önermiştir. Evrensel hukuk içerisinde demokratik anayasal çözümün aranacağını belirtmiştir." dediler!

***

Bilindiği gibi "demokratik anayasal ittifak" kavramını Abdullah Öcalan, öncelikle Türkiye'nin iç federasyonu için kullanıyor. Büyük Kürt federasyonu ise bundan sonraki hedefi!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Rejim değişikliği için zemin hazırlamak! 18 Temmuz 2019 | 1.118 Okunma Bir 15 Temmuz itirafı ve Türkiye'nin ihtiyacı! 17 Temmuz 2019 | 1.020 Okunma "Hastalıklı ideoloji" ve "sinsi amaç" sahipleri! 16 Temmuz 2019 | 748 Okunma Sistemin adı: Mursi sistemi! 15 Temmuz 2019 | 899 Okunma Türk-Rus Üniversitesi fikri S-400'ler kadar önemli! 13 Temmuz 2019 | 578 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar