PKK üzerinden iktidara tutunmak!

Ali Kemal Özcan'ın "devlet izniyle" terör örgütü başı Abdullah Öcalan ile görüşmesi sonunda açıkladığı el yazısı mektup metni ile Öcalan'ın avukatlarının açıkladığı metin arasında bir kelime farkı var.

Öcalan, el yazısı ile yazdığı mektupta "HDP'de ifadesini bulan Demokratik İttifak ve bağlantılı demokratik müzakere opsiyonu çözüm odaklı olmayı esas almıştır. Demokratik uzlaşı, özgür siyaset ve evrensel hukuk üçlü sacayağına dayalı çizgi en doğru ve sonuç üretici siyasi platform durumundadır." diyor.

Öcalan'la görüşen Asrın Hukuk Bürosu avukatları ise yaptıkları yazılı açıklamada "Demokratik uzlaşı, özgür siyaset ve evrensel hukuk üçlü sacayağı üzerine demokratik siyasetin geliştirilmesi gerektiğini söylemiş, evrensel hukuk içinde 'Demokratik Anayasal İttifak' kavramını önermiştir. Evrensel hukuk içerisinde demokratik anayasal çözümün aranacağını belirtmiştir." dediler!

***

Bilindiği gibi "demokratik anayasal ittifak" kavramını Abdullah Öcalan, öncelikle Türkiye'nin iç federasyonu için kullanıyor. Büyük Kürt federasyonu ise bundan sonraki hedefi!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Küresel hükümet çağrısı da yapıldı! 28 Mart 2020 | 2.674 Okunma ​​​​​​​"Korona virüsün tedavisi traktör!" mü? 27 Mart 2020 | 3.751 Okunma ​​​​​​​8-10 yıl önceden virüsün Çin'den çıkacağını bilmek! 26 Mart 2020 | 7.677 Okunma Bill Gates'in korkunç itirafları! 25 Mart 2020 | 9.720 Okunma ​​​​​​​Sorunu çözecek soru: Cansız virüse can veren nedir? 24 Mart 2020 | 2.812 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar