Neredesiniz, ey sosyalistler?

Türkiye Komünist Partisi, bir yeni yıl mesajı yayınladı. Mesajda "Boyun eğmeyenlerin yeni yılı kutlu olsun" denildi. Mesajda, "Mücadele eden, dayanışan, örgütlenen insan çaresiz değildir, geleceğe umutla bakar....

Türkiye Komünist Partisi, bir yeni yıl mesajı yayınladı. Mesajda "Boyun eğmeyenlerin yeni yılı kutlu olsun" denildi.

Mesajda, "Mücadele eden, dayanışan, örgütlenen insan çaresiz değildir, geleceğe umutla bakar. 2020 yılı her açıdan zor, karanlık bir yıl olduysa bunun nedeni elbette eşitsizlik ve adaletsizliğin kaynağı olan mevcut düzendir. Bu düzen yıkılmalıdır ve yıkılacaktır.

Kabarık elektrik ve doğalgaz faturaları, her tarafı dökülen bir eğitim sistemi, işsizlik, hayat pahalılığı, yaşanmaz hale gelen kentler, sağlıksız ve yetersiz beslenme, sürekli artan kiralar ve daha beterinin gelebileceğine ilişkin korkuyla yaşamak insanlığın kaderi olamaz. İnsan boyun eğmez." ifadeleri kullanıldı.

***

Dikkatimi çekiyor, TKP dahil Türkiye'deki sosyalist/komünist grupların hiçbirinden, korona virüs korkusunun, yeni bir dünya düzeni kurmak amacıyla küresel boyutta kullanıldığına, kapitalizmin bugünkü temsilcilerinin "Büyük Sıfırlama" diye bir projeleri olduğuna, bu projeyi Time dergisinde yayınladıklarına dair bir atıf bile yok!

Bunun yerine Almanya'da aşı bulan Türk doktorlarına övgüler yağdırarak Türkiye'deki sistemi eleştirenler var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bill Gates, tarım arazilerini topluyor! 19 Ocak 2021 | 242 Okunma Şiddeti siyasi araç olarak kullanmak serbest midir? 18 Ocak 2021 | 419 Okunma Kral da herkesin içtiği sudan içti! 16 Ocak 2021 | 917 Okunma Sosyal medya kimin elindeyse... 15 Ocak 2021 | 261 Okunma ABD ve AB ile yeni sayfa açmanın maliyeti! 14 Ocak 2021 | 485 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar