Milli ve ahlâklı politika böyle mi?

Son günlerde, Türk Lirası'nın bütün yabancı paralar karşısında değer kaybetmesi üzerine, iktidar çevreleri tarafından, hükümetin "milli ekonomi ve bağımsız Türkiye" hedefini engellemek...

Son günlerde, Türk Lirası'nın bütün yabancı paralar karşısında değer kaybetmesi üzerine, iktidar çevreleri tarafından, hükümetin "milli ekonomi ve bağımsız Türkiye" hedefini engellemek isteyenlerin Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı hedef aldığına dair propagandalar yapıldı. Şimdi de "ekonomi yönetiminin, milli ve ahlâklı hatta gözünü vicdanını Londra'ya, Frankurt'a, New York'a çevirmemiş kişilerden oluştuğu" iddia edildi.

Belirtmeliyim ki sadece ekonominin değil bütün devlet yöneticilerinin milli düşünceye sahip olması, ahlâklı olması hepimizi sevindirir.

Yalnız, geçen gün sorduğum şu soruya kimse cevap vermedi:

"18 yılın neresinde, hangi anında, milli ekonomi ve bağımsız Türkiye anlayışı vardır?

***

Önce iddia sahiplerinin ne dediğine bakalım. A Haber'in canlı yayınında "Döviz kuru üzerinden manipülasyon! Türkiye'nin milli ekonomisi kimleri neden rahatsız ediyor?" başlığı altında konuşanlardan AKP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Türkiye de son dönemde, bölgesinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde Libya'dan tutun, Doğu Akdeniz, Suriye ve diğer" alanlardaki operasyonlara kadar oyun kurucu ve bozucu olarak tarihi inisiyatifler alan bir ülke. Bu tabi birtakım rahatsızlıklar uyandırıyor." dedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türklerin verilerini elde etmek için ABD-Çin mücadelesi! 25 Eylül 2020 | 133 Okunma Tabipler Birliği olmasaydı salgın duracak mıydı? 24 Eylül 2020 | 697 Okunma Trump-Erdoğan görüşme kayıtları, basına mı verilecek? 23 Eylül 2020 | 1.089 Okunma Yapay zekâ yalan söyler mi? 22 Eylül 2020 | 483 Okunma Çayeli'nden Beştepe'ye gidelum yali yali! 21 Eylül 2020 | 695 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar