Meşruiyetinizi tartıştırmayın!

Seçimler daha yapılmadan, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın meşruiyet tartışması var. Meşruiyet halk desteği ve hukuka uygun işler yaparak sağlanır. Halk desteği tamam...

Seçimler daha yapılmadan, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın meşruiyet tartışması var. Meşruiyet halk desteği ve hukuka uygun işler yaparak sağlanır. Halk desteği tamam ama hukuka uygun işler yapılmıyor." demişti.

Seçimlerde ise, Erdoğan'ın İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya ve Mersin gibi büyük şehirlerde halk desteğini da kaybettiği ortaya çıktı.

Şimdi Erdoğan, İstanbul'da Ekrem İmamoğlu'nun kazandığı seçimleri, polis devleti kurallarıyla tekrarlatmak istiyor. Ortağı olan Devlet Bahçeli de kendisini destekliyor.

Öyle ki "CHP, İstanbul'dan vazgeçsin de kaos çıkmasın" diye öneri getirenler bile var!

Oysa kazanılmış seçimi, Yüksek Seçim Kurulu üzerinde baskı kurarak tekrarlatmak, Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı'nın meşruiyetini tartışmaya açar. Hem de sadece Türkiye'de değil bütün dünyada! Asıl kaos o zaman çıkar!

Elbette böyle bir tartışmadan zararını sadece Erdoğan görmez, Türkiye büyük bir itibar kaybına uğrar ki bunun telafisi yoktur!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kaybetme korkusu neler yaptırıyor? 29 Ocak 2020 | 5.118 Okunma Asıl sorun: "devlet alzheimerı" 28 Ocak 2020 | 2.585 Okunma ​​​​​​​Teslimiyet ve deprem! 27 Ocak 2020 | 2.457 Okunma ABD, Irak'tan değil Türkiye'den çekilir mi? 25 Ocak 2020 | 2.639 Okunma 450 bin Suriyeliyi Türkiye'ye sürme operasyonları! 24 Ocak 2020 | 3.553 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum