"Merkezi hükümet" kavramı da bir virüstür!

Korona virüs salgını ile bütün dünyada mücadele sürerken, Türkiye'de konu, "merkezi hükümet-yerel hükümet" tartışmasına çevrildi! 

Ankara ve İstanbul Büyükşehir belediyelerinin, salgından dolayı işsiz ve yardıma muhtaç hale gelen vatandaşlara yardım için devlet bankalarında hesap açtırması, iktidar tarafından hoş karşılanmadı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, devlet adına hesap açtırdı sonra da Diyanet İşler Başkanı Ali Erbaş, "Yardımları veya zekâtı ulusal hesaba yatırmak caizdir" diye fetva verdi. Bu da yeterli olmayınca, belediye hesaplarını Cumhurbaşkanı'nın emriyle bloke ettirdiğini söyleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, FOX TV ve Halk TV'de "merkezi hükümet-yerel yönetimler" ayrımı yapıldığını,  idari sistemde "yerel hükümet" diye bir şeyin söz konusu olmadığını söyledi ve bu anlayışı PKK'nın savunduğunu belirtti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yalan virüsünün aşısı bulunabilir mi? 02 Haziran 2020 | 2.634 Okunma Elon Musk'ın "Ejderha"sı! 01 Haziran 2020 | 2.508 Okunma Trump'a bile sansür uygulanabiliyorsa... 30 Mayıs 2020 | 1.608 Okunma İşte "kafatasınıza delik açacağım" diyen Musk'ın projesi! 29 Mayıs 2020 | 2.828 Okunma İnternet sansürü ve hayvan otlatmak! 28 Mayıs 2020 | 2.307 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar