​​​​​​​Medyaya rüşvet veren başbakan!

İsrail siyasi tarihinde görevdeyken rüşvetle suçlanan ilk Başbakan olarak kayıtlara geçen Netanyahu, İsrail televizyonlarında canlı yayınlanan konuşmasında, yaşananları "bir darbe girişimi" olarak nitelendirdi.

İsrail Başbakan Netanyahu üç ayrı soruşturma kapsamında rüşvet, dolandırıcılık ve güveni ihlalden suçlanıyor.

Türkiye'de dört bakanın istifasıyla sonuçlanan, dönemin başbakanı Tayyip Erdoğan'ın oğlunun evinde de arama yapılmasına son anda engel olunan soruşturma da "darbe girişimi" olarak nitelendirilmişti. Bu soruşturmanın hükümeti devirmeye yönelik olduğu doğruydu ama yatak odalarında para sayma makineleri, ayakkabı kutularında yeşiller de bulunmuştu! Bunlar da doğruydu... Gerçi bu paralar, sonradan iade edildi, iktidar partisi de yargılamaya izin vermedi ama o dava şimdi ABD'de devam ediyor ve bu defa hükümeti yıkmak için değilse bile siyasi şantaj aracı olarak kullanılıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
​​​​​​​"İlahiyatçı hukuk doçenti olur mu?" 11 Aralık 2019 | 2.087 Okunma Asker eşleri, niçin ağlar? 10 Aralık 2019 | 2.732 Okunma ​​​​​​​Kutuyu bizzat Erdoğan açtı! 09 Aralık 2019 | 6.863 Okunma Türkiye vites mi büyüttü, yoksa geri vitese mi aldı? 07 Aralık 2019 | 2.192 Okunma Kadın cinayetlerinde kadınların kuşkuları! 06 Aralık 2019 | 2.457 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar