"Maske takınca Azrail, bizi pas mı geçecek?"

Korona günleri ikinci ayındayken, Göğüs, Kalp Damar Cerrahisi uzmanı Opr. Dr. Mehmet Okan Özdemir, Dünya Sağlık Örgütü verilerini incelemiş ve "Türkiye'de her yıl 82 bin kişi, gribe bağlı...

Korona günleri ikinci ayındayken, Göğüs, Kalp Damar Cerrahisi uzmanı Opr. Dr. Mehmet Okan Özdemir, Dünya Sağlık Örgütü verilerini incelemiş ve "Türkiye'de her yıl 82 bin kişi, gribe bağlı enfeksiyonlardan ölüyor! Bu ölümlerin yüzde 5-14'ünün koronavirüsten olduğu gerçeği ile ülkemizde her yıl 4100 ile 11.480 kişi o yılki mutant koronavirüsler nedeniyle kaybedilir. Her yıl!" diye yazmıştı.

Bu sütunda 17 Nisan 2020'de yayınlamıştık.

Özdemir, "Geçen yıl dünyada toplamda 7 milyon insan grip ve griple tetiklenen komplikasyonlardan kaybedildi. Soruyorum bu gürültü, patırtı neden? Bu korkuya neden olan algı, eğer sokakta aniden ölenlerse hiçbir viral veya bakteriyel pnomoni hastası böyle pat diye sokakta düşüp ölmez. O zaman aniden akut hipoksi yapan ve sokaktaki bir insanı aniden öldürebilen başka bir sebep arayacaksınız!" diyordu.

Özdemir, "Pandemi" olgusunu, "Pandomim" olarak adlandırdığını belirterek son yazılarından birini paylaştı. Tamamı, sütunun bundan sonrasına sığmayacağı için kısaltarak bilginize sunuyorum:

***

*" 'Maske, Mesafe, Musluk'tan oluşan 3M pandomim tedbirlerini bırakın, salın kendinizi' diyen birisi değilim. Ancak kalıcı tedbirler MMM den ibaret değil!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bill Gates, tarım arazilerini topluyor! 19 Ocak 2021 | 160 Okunma Şiddeti siyasi araç olarak kullanmak serbest midir? 18 Ocak 2021 | 416 Okunma Kral da herkesin içtiği sudan içti! 16 Ocak 2021 | 917 Okunma Sosyal medya kimin elindeyse... 15 Ocak 2021 | 261 Okunma ABD ve AB ile yeni sayfa açmanın maliyeti! 14 Ocak 2021 | 485 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum