​​​​​​​Korona virüs ve akıllı telefonlar!

Korona virüsün küresel ölçekte hayatı nasıl değiştirmekte olduğuna dair iki önemli makale yayınlandı.Birincisi Financial Times'da "Korona Virüs Sonrası Dünya" başlığı ile yayınlandı ve İsrailli Yuval Noah Harari'ye ait.

Harari, yazıya "Evet, bu fırtına geçecek, insanlık hayatta kalacak, çoğumuz hala hayatta olacağız  ama farklı bir dünyada yaşayacağız. Çin yetkilileri, insanların akıllı telefonlarını yakından izleyerek, yüz milyonlarca yüz tanıyan kamerayı kullanarak ve insanları vücut sıcaklıklarını ve tıbbi durumlarını kontrol etmeye ve bildirmeye zorlayarak, sadece şüpheli koronavirüs taşıyıcılarını hızlı bir şekilde tanımlamakla kalmıyor, aynı zamanda hareketlerini ve temasa geçtikleri kişileri de belirliyor." diye başlıyor ve özetle şu bilgileri veriyor:

"Şimdiye kadar, parmağınız akıllı telefonunuzun ekranına dokunduğunda ve bir bağlantıyı tıkladığında, hükümetler tam olarak parmağınızın neyi tıkladığını bilmek istiyordu. Ancak korona virüs ile birlikte hükümet parmağınızın sıcaklığını ve cildinizin altındaki kan basıncını bilmek istiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Prof. Davis: Bütün erkekler iyi dinlesin! 10 Nisan 2020 | 496 Okunma ​​​​​​​Salgınlar ve yangınlar! Ne ilgisi var? 09 Nisan 2020 | 3.964 Okunma ​​​​​​​Disconnect! Bağlantıyı Kesin! 08 Nisan 2020 | 3.766 Okunma ​​​​​​​Şimdi de biyolojik pasaport önerildi! 07 Nisan 2020 | 2.886 Okunma ​​​​​​​2.4 İnternet hızı bile hücreyi tahrip ediyor! 06 Nisan 2020 | 4.484 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar