Korona diktatörlüğü ve Hitler'in yetki kanunu!

ABD ve Almanya'da neler olduğu Türkiye için önemli. Bu sebeple iki ülke basınından iki alıntı ile bu ülkelerin neyi tartıştığını gündeme getirmek istiyorum.

Washington Times yazarı, Cal Thomas, "COVID-19 korkusu Amerika'yı yok edecek" başlıklı yazısında, "İnsanlara iki seçenek sunuluyor. Birincisi, 'evde kal, işletmeleri kapalı tut, nasıl geçineceğini unut' ikincisi ise 'Dışarı çık ve öl.' Ben riskin daha küçük olduğuna inanıyorum ama korku, koronadan daha büyük bir tehdit olabilir" diye yazdı.

Yazar, şöyle dedi: "Belli bir yaşta olanlar, Soğuk Savaş sırasında ortaya çıkan korkuları hatırlayabilir. Nükleer savaştan sağ kalanların, serpinti dağılana kadar, güçlendirilmiş barınakların içinde ne kadar süre kalması gerektiğine dair gazete hikâyeleri ve TV belgesellerini hatırlayacaktır.  

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yönetim felsefesi: "Gönlüm razı olmadı!" 06 Haziran 2020 | 220 Okunma Örgütlenmiş kaosun hedefleri! 05 Haziran 2020 | 423 Okunma Hani hayat eve sığıyordu? 03 Haziran 2020 | 34 Okunma Halkın öfkesi ve İncil üzerinde sörf yapmak! 03 Haziran 2020 | 2.132 Okunma Yalan virüsünün aşısı bulunabilir mi? 02 Haziran 2020 | 3.267 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar