Kılıçdaroğlu, bir iki yıl içinde ne bekliyor? 

Yeniçağ olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile buluşmamızda öncelikli konu, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un, 25-26 Haziran 2009'un gece yarısı AKP'li vekillerin imzasını taşıyan ve asker kişilerin askeri mahalde işlediği suçlara özel yetkili mahkemelerin bakmasını sağlayan yasanın Meclis'ten geçirilmesinin tamamen FETÖ ile ilgili olduğunu söylemesi idi. 

Kılıçdaroğlu, "Türkiye Avrupa Birliği'nide yürürlükte olan bütün sigorta çeşitlerini biri hariç olmak üzere kabul etmiştir. Kabul edilmeyen sigorta sistemi bizim seçim beyannamelerinde yer verdiğimiz ve üzerinde ayrıntılı olarak durduğumuz aile sigortasıdır. Bu sigorta kabul edildiğinde, belli bir geçim standardının altında kalan her aileye, o standarda ulaşacak kadar nakit destek verilir. Her aile için farklı miktarda bir destek ama yakacak yardımı, yiyecek yardımı şeklinde değil… Devlet, ailenin eksiğini nakit olarak tamamlıyor ve aile de bu yardımı devletten aldığını biliyor. Bizde ise yardımları devlet değil kendileri veriyormuş gibi bir algı oluşturdular. Aile sigortasını kabul etseler, yoksulluğu belli seviyede ortadan kaldırmış olacaklar ama bunu yapmıyorlar. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
​​​​​​​Savaş davulları ve İskender'in kılıcı! 26 Şubat 2020 | 4.177 Okunma Siyasal İslam iktidarını kurtarma çabaları! 25 Şubat 2020 | 2.401 Okunma ​​​​​​​Büyükelçi olmak için yeni kriterler! 24 Şubat 2020 | 3.063 Okunma Bakın ABD ve Rusya Türkiye'den ne istedi? 22 Şubat 2020 | 5.103 Okunma Saldırganları teşvik eden siyaset ve medya! 21 Şubat 2020 | 368 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar