Karamollaoğlu: "Aşiret bile böyle yönetilmez"

Çağlar Cilara, basın toplantısında Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'na, Hayrettin Karaman'ın, "Islaha, hakkın yerini bulmasına, yanlışın düzeltilmesine… faydası olmadığı halde düşmanın, zalimin, kötü niyetli kimselerin işine yarayacak doğruyu söylemek fazilet değildir..." sözleri hakkında ne düşündüğünü sordu.

Karamollaoğlu, İslâm'da, karı kocanın arasını bulmak gibi, yalan söylemenin mübah sayıldığı çok az durum olduğunu belirttikten sonra, "Ancak şimdi yalan siyasetin temeli oldu. Yalanla birlikte siyaset, iftira, yolsuzluk, kamu malını talan etmek gibi fiillerle anılır oldu. Bunları hoş göremeyiz." diye cevap verdi.

***

Karaman'ın zihniyetine göre "Bir iktidar var ve onun karşısında düşmanlar var, zalimler var, kötü niyetliler var. Dolayısıyla iktidarın yanlışlarını söylersen düşmanların işine yarar."

Türkiye'nin soyulması, hatta tarım arazilerinin, sularının, ormanlarının, yaylalarının bile peşkeş çekilmesi, işte böyle bir mantıkla savunulabiliyor?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Hastalıklı ideoloji" ve "sinsi amaç" sahipleri! 16 Temmuz 2019 | 505 Okunma Sistemin adı: Mursi sistemi! 15 Temmuz 2019 | 891 Okunma Türk-Rus Üniversitesi fikri S-400'ler kadar önemli! 13 Temmuz 2019 | 575 Okunma Ensar-muhacir söylemi ve gerçekler! 12 Temmuz 2019 | 1.140 Okunma Sıra geldi tekke ve zaviyeleri legalleştirmeye! 11 Temmuz 2019 | 1.265 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar