Kapı kapı gezerek "AKP dini" mi tebliğ edilecek?

Hani "gençler arasında deizm yayılıyor" haberleri vardı ya, sonunda Tayyip Erdoğan da bu gerçeği "Hakla batılı karıştıran amorf inanç sistemlerinin genç kuşaklar arasında rağbet görmesinden endişe ediliyor." sözleriyle kabul etti.

Erdoğan "Paylaşmanın yerini bencilliğin, dayanışmanın yerini yıkıcı rekabetin, diğergamlığın yerini umursamazlığın, mahremin yerini teşhirciliğin, tevazunun yerini kibrin, merhametin yerini vicdansızlığın, evliliğin yerini gayrimeşru ilişkilerin aldığı zorlu, sıkıntılı, garip bir dönemin içindeyiz." diye konuştu.

***

Peki bu olumsuz gidişin sorumluluğu, dini kendi çıkarları için kullananlara ait değil mi? Bir de darülharp meselesi var. Türkiye'yi bir İslam ülkesi olarak görmeyerek her türlü hırsızlığı ve yolsuzluğu mübah sayan anlayış sahipleri, bu uygulamalarıyla dini yozlaştırmış olmadı mı?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fransa ile kriz ve Turan kapısı! 28 Ekim 2020 | 206 Okunma Yine "Biz Kimleriz?" 27 Ekim 2020 | 605 Okunma Akdeniz'e yapay kalp mi takacaklar? 26 Ekim 2020 | 575 Okunma "İki yüz eşekten bir tek insan fikri çıkar mı?" 24 Ekim 2020 | 673 Okunma "Österreichische Post" ne demek? 23 Ekim 2020 | 679 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar