Kapı kapı gezerek "AKP dini" mi tebliğ edilecek?

Hani "gençler arasında deizm yayılıyor" haberleri vardı ya, sonunda Tayyip Erdoğan da bu gerçeği "Hakla batılı karıştıran amorf inanç sistemlerinin genç kuşaklar arasında rağbet görmesinden endişe ediliyor." sözleriyle kabul etti.

Erdoğan "Paylaşmanın yerini bencilliğin, dayanışmanın yerini yıkıcı rekabetin, diğergamlığın yerini umursamazlığın, mahremin yerini teşhirciliğin, tevazunun yerini kibrin, merhametin yerini vicdansızlığın, evliliğin yerini gayrimeşru ilişkilerin aldığı zorlu, sıkıntılı, garip bir dönemin içindeyiz." diye konuştu.

***

Peki bu olumsuz gidişin sorumluluğu, dini kendi çıkarları için kullananlara ait değil mi? Bir de darülharp meselesi var. Türkiye'yi bir İslam ülkesi olarak görmeyerek her türlü hırsızlığı ve yolsuzluğu mübah sayan anlayış sahipleri, bu uygulamalarıyla dini yozlaştırmış olmadı mı?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Basında ABD adına lobi faaliyeti! 14 Aralık 2019 | 430 Okunma Şeytanın aklına taş düşürmek! 13 Aralık 2019 | 1.971 Okunma Suriyeliler, yeni rejim kurmak için mi getirildi? 12 Aralık 2019 | 5.172 Okunma ​​​​​​​"İlahiyatçı hukuk doçenti olur mu?" 11 Aralık 2019 | 2.969 Okunma Asker eşleri, niçin ağlar? 10 Aralık 2019 | 2.875 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar