Kadın cinayetlerinde kadınların kuşkuları!

Ordu'da, 20 yaşındaki Ceren Özdemir'i dört kilometre takip ederek, evinin kapısının önünde kalbinden bıçaklayarak öldüren katil zanlısı Özgür Arduç'un ifadelerine kadınlar inanmadı... 

Arduç'un ilk ifadesinde "Bir bıçak darbesinde öldürebileceğim kişiler aradım. Ceren'i gözüme kestirdim. Sabah inşaatta kaldım. Yeni avlar aradım ancak fırsatını bulamadım" diye konuşması, akli dengesinin yerinde olup olmadığının araştırılması; dolayısıyla cezadan kurtulmak amacına dönük olarak değerlendiriliyor.

***

Berna Laçin, Twitter'da, "Ceren Özdemir cinayetinin arkasında başka şeyler olduğuna inanıyorum! Çok derin araştırılmalı" diye bir mesaj yazdı.

Bu mesaja verilen cevaplarda da aynı kuşku var:

Sevda Çelik Özbingöl: "Kadın cinayetleri politiktir. Kadınların hayat tarzına yönelik hiç de tesadüf olmayan sistemli erkek saldırıları, kadını sosyal/ekonomik/sanatsal yaşamın dışına atma amaçlı tehlikeli saldırılardır."

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Papağanlar da "aşı, aşı" diyebilir! 27 Kasım 2020 | 231 Okunma "Bütün dünya aptal da bir tek siz mi akıllısınız?" 26 Kasım 2020 | 1.121 Okunma Oxford: Önce virüsü sonra aşıyı ürettik! 25 Kasım 2020 | 1.410 Okunma Asker pişiren mikro dalga! 24 Kasım 2020 | 859 Okunma Bu bir aşı değil, "zombi" iğnesi! 23 Kasım 2020 | 2.085 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar