İngiliz ajanı bir kişi değil ki!

Şu skandala bakar mısınız; adamın, İngiliz Dış İstihbarat Servisi MI6'nın önemli bir ajanı olduğu, son olarak Suriye'deki "Beyaz Baretliler"i kurduğu ve bu örgüt üzerinden "Kimyasal silah kullanıldı"...

Şu skandala bakar mısınız; adamın, İngiliz Dış İstihbarat Servisi MI6'nın önemli bir ajanı olduğu, son olarak Suriye'deki "Beyaz Baretliler"i kurduğu ve bu örgüt üzerinden "Kimyasal silah kullanıldı" yalanlarını dünyaya yaydığı biliniyordu ama Beyoğlu'nda bürosunun önünde ölü bulunana kadar dört yıldır Türkiye'de yaşıyordu! Evi de Büyükada'da idi!

Buna neden izin veriliyordu? Çünkü AKP iktidarı, Beşar Esad'ı devirerek yerine İhvanı Müslimin adlı yine İngilizlerin kurduğu örgütü iktidar yapmak için İngiliz ajanı James Le Mesurier'e faaliyetlerini Türkiye üzerinden sürdürme imkânı tanımıştı!

***

Kimse "haberimiz yoktu" diye yalana başvurmasın, bu daha büyük bir skandaldır!

Banu Avar, 2016 yılında yayınlanan Zemberek kitabında, "Beyaz Baretler ve Lawrence ile 007 James Bond karışımı bir İngiliz ajanı" başlığı altında konuyu incelemişti. O tarihte Avar'ın ifadesiyle "Küresel sırtlanların beyin bulandırma aracı Time Dergisi de koroya katılmış ve sözde 'yardım kuruluşu' Beyaz Baret'leri kapaktan kutsamıştı!"

Üstelik, Time dergisi, adamın resmini de yayınlamıştı. Avar, kitapta durumu şöyle özetlemişti:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Basında ABD adına lobi faaliyeti! 14 Aralık 2019 | 451 Okunma Şeytanın aklına taş düşürmek! 13 Aralık 2019 | 1.973 Okunma Suriyeliler, yeni rejim kurmak için mi getirildi? 12 Aralık 2019 | 5.172 Okunma ​​​​​​​"İlahiyatçı hukuk doçenti olur mu?" 11 Aralık 2019 | 2.969 Okunma Asker eşleri, niçin ağlar? 10 Aralık 2019 | 2.875 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar