Her şey yalan ölümler gerçek!

İngiltere Eğitim Bakanlığı, okullarda, kapitalizmin sona erdirilmesi gerektiğini savunan kuruluşların kaynaklarının kullanmamasını istedi. Bakanlığın yayımladığı genelgede, anti-kapitalizm "aşırı bir siyasi yaklaşım" diye tanımlandı...

İngiltere Eğitim Bakanlığı, okullarda, kapitalizmin sona erdirilmesi gerektiğini savunan kuruluşların kaynaklarının kullanmamasını istedi.

Bakanlığın yayımladığı genelgede, anti-kapitalizm "aşırı bir siyasi yaklaşım" diye tanımlandı, anti-semitizm ve yasa dışı faaliyetlere onay vermeyle eş tutuldu.

Genelgeyle okullarda Britanya tarihindeki önemli olaylara atıfların filen yasaklandı ve kararın iktidardaki Muhafazakâr Parti içindeki yükselen otoritarizmi simgelediği ifade ediliyor.

***

Görüldüğü gibi, demokrasinin beşiği denilen ülkede, kapitalizmi eleştirenlerin sesi soluğu kesilmek isteniyor. Bu zihniyetin, korona virüs salgını ile ilgili gerçeklerin ortaya çıkarılmasını da istemeyeceği açıktır. Zira salgın da kapitalizmin eseridir. Bu salgın, bir projedir ve doğal bir süreç sonunda ortaya çıkmamıştır.

Dünya Sağlık Örgütü uzmanı Dr. Navid Nabarro, bu tespiti doğrularcasına "Koronavirüs salgınının daha başlangıcındayız" dedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD yönetiminde FETÖ taktikleri mi? 22 Ekim 2020 | 24 Okunma "Oy Miralay Miralay, Askerlik olsun kolay!" 21 Ekim 2020 | 398 Okunma "Onuncu Köy"e değer verseydiniz... 20 Ekim 2020 | 1.207 Okunma Bir parti başkanının "Rejim değişti" itirafı! 19 Ekim 2020 | 2.133 Okunma ABD ve Rusya'nın Karabağ paralelliği... 17 Ekim 2020 | 380 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar