Hatay'ı neden yakmak istediler?

Hatay'daki yangınlar başladığında, genç bir öğretmen, "Ağustos'ta açıklanan toplam 766 maden arama ihalesinde Hatay'dan 9 bölge vardı ve bunlar Antakya, İskenderun, Arsuz, Belen, Dörtyol, Hassa'daydı. Yerel medya...

Hatay'daki yangınlar başladığında, genç bir öğretmen, "Ağustos'ta açıklanan toplam 766 maden arama ihalesinde Hatay'dan 9 bölge vardı ve bunlar Antakya, İskenderun, Arsuz, Belen, Dörtyol, Hassa'daydı. Yerel medya üzerinden güçlü bir kamuoyu oluşturularak, İskenderun, Arsuz ve Belen'in bu listeden çıkarılması için güçlü bir kamuoyu oluşturulmuş ve Ankara'dan bu yönde söz alınmıştı ki kısa bir süre sonra tam da bu bölgelerde orman yangını başladı." diye bir mesaj geçti.

Sonra da yangınları PKK'nın bir kolu üstlendi. Yerel yöneticiler, "PKK, propaganda olsun diye yangınları üstlenmiş olabilir" diye açıklama yaptı.

Derken saçma bir tartışma başladı. Birileri, yangınların maden arama ihalesi açılan yerlerde çıkmasını gündeme getirenleri HDP/PKK destekçisi diye suçlamaya başladı. Halbuki yerel yöneticilerin tespiti de doğru olabilir... PKK yangınları kendisi çıkarmış veya propaganda için üstlenmiş de olabilir. Yapmadığı bir şey değil… PKK, bu bölgedeki madenlerde gözü olanlara taşeronluk yapıyor da olabilir veya bunların hiçbir doğru çıkmayabilir.

Yalnız, "PKK yakmıştır" diye Suriye'de bir yıl önce çekilmiş görüntüleri "İşte Hatay'daki yangınları çıkaranlar" diye yayınlayanların maksadı ne olabilir? PKK'yı göstererek, yangınlardaki asıl maksadın ne olduğunu örtmek mi?

***

Anadolu Ajansı, "Terör örgütü YPG/PKK, Hatay'daki orman yangınını propaganda çalışmasına dönüştürdü" diye bir haber yayınladı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yine "Biz Kimleriz?" 27 Ekim 2020 | 248 Okunma Akdeniz'e yapay kalp mi takacaklar? 26 Ekim 2020 | 572 Okunma "İki yüz eşekten bir tek insan fikri çıkar mı?" 24 Ekim 2020 | 671 Okunma "Österreichische Post" ne demek? 23 Ekim 2020 | 677 Okunma ABD yönetiminde FETÖ taktikleri mi? 22 Ekim 2020 | 483 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar