Halkın öfkesi ve İncil üzerinde sörf yapmak!

Bütün dünya, koronavirüsü bıraktı, ABD'de polisin, diziyle Floyd adlı bir siyahın boynuna 10 dakika kadar baskı yapması sonucu boğulması veya resmi rapora göre "ani kalp krizi" geçirerek ölmesine tepkiyle başlayan olayları anlamaya çalışıyor.

ABD Başkanı Trump, siyah vatandaşlarının kalbini kazanacak sözler söylemek yerine, yangına benzinle gitti! Trump, bir kilise önünde İncil ile fotoğraf çektirmek ihtiyacı hissetti ve valiler protestocuların üzerine gitmezse, orduyu görevlendireceğini söyledi.

***

Trump'ın bir mesaj olarak İncil'i eline alması, "din istismarı" olarak yorumlandı. Türkiye'de de sosyal medyada "Biz bu fotoğrafı sanki bir yerlerden hatırlıyoruz" yorumlarına yol açtı.

Peki ya ABD'de bazı güçler, koronavirüs krizi ile başlayan dijitalleşme girdabının, bütün dillerle birlikte dinleri de bu arada Hıristiyanlığı da yok etmeye çalıştığını düşünüyorlarsa…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Tuhaf işler" kime yaradı? 24 Haziran 2020 | 3.399 Okunma Şantiye şefi ve vatandaşın hukuku! 23 Haziran 2020 | 2.425 Okunma İlaç şirketleri Amazon ormanlarında ne arıyor? 22 Haziran 2020 | 3.949 Okunma Halk, deli gömleğini nasıl çıkaracak? 20 Haziran 2020 | 2.214 Okunma "Ayasofya tuzağı" ve egemenlik! 19 Haziran 2020 | 3.691 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar