​​​​​​​Grip mi, zatürre mi, hızlandırılmış kanser mi?

Önümde, sadece Türkiye'yi değil bütün dünyayı ilgilendiren iki önemli haber var. Birincisi, Deutsche Welle'den yani Almanya'nın Sesi'nden."Koronavirüs Avrupa'ya 2019'da ulaşmış olabilir mi?" başlıklı haberde özetle şu bilgiler veriliyor:

Önümde, sadece Türkiye'yi değil bütün dünyayı ilgilendiren iki önemli haber var. "Bir İtalyan araştırmacı, geçen yılın son üç ayında Lombardiya bölgesinde normalin üzerinden grip ve zatürre vakasının görüldüğü tespit etti.

Milano Üniversitesi'nde epidemiyoloji ve tıbbı istatistik profesörü olan Adriano Decarli, geçen yılın Ekim ile Aralık ayları arasında Milano ve Lodi arasındaki bölgede zatürre ve grip teşhisiyle hastaneye kaldırılanların sayısında ciddi artış olduğunu belirlediklerini söyledi.

Decarli, 'Virüsün 2019 sonunda İtalya'ya gelip gelmediğini anlamak istiyoruz. Eğer öyleyse, neden uzun bir süre bu tespit edilemedi? Tespit edilebilseydi, salgında muhtemel bir ikinci dalgayı karşılamak üzere önümüzde daha net bir tablo olurdu' diye konuştu."

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Örgütlenmiş kaosun hedefleri! 05 Haziran 2020 | 284 Okunma Hani hayat eve sığıyordu? 03 Haziran 2020 | 34 Okunma Halkın öfkesi ve İncil üzerinde sörf yapmak! 03 Haziran 2020 | 2.131 Okunma Yalan virüsünün aşısı bulunabilir mi? 02 Haziran 2020 | 3.266 Okunma Elon Musk'ın "Ejderha"sı! 01 Haziran 2020 | 2.613 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar