Generallere hakaret ve Şahinbey'deki rezalet!

Bir okurumuz, generallere hakaret konusunda "O kişi, aslında tüm siyasal İslâmcıların bilinçaltını dışa vurmuş. Oy için 'yüce ordumuz' derler, öbür taraftan Sevr için fedailik yaparlar." diye yorum...

Bir okurumuz, generallere hakaret konusunda "O kişi, aslında tüm siyasal İslâmcıların bilinçaltını dışa vurmuş. Oy için 'yüce ordumuz' derler, öbür taraftan Sevr için fedailik yaparlar." diye yorum yaptı.

"Sevr için fedailik"ten kastı, Türkiye'nin etrafındaki tehdit büyürken, ordu mevcudunu 200 bine çekmek sonucunu verecek yeni askerlik yasası olsa gerek! Ordunun 50 bin kişilik bir polis gücüne dönüştürülmesi, Sevr'in maddelerinden biridir.

Abdullah isimli okurumuzu teyit eden bir olay da Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde yaşandı. İyinacar Camii imamı, bayram namazında "İnönü'de, Sakarya'da şöyle zafer kazandık, böyle zafer kazandık. Hepsi yalan. Keşke o savaşı kaybetseydik, sonra kazanıp Osmanlı'yı yeniden kurardık" dedi. Gaziantep valiliği, imam hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı. 

Daha önce de onları yetiştiren Kadir Mısıroğlu, Kurtuluş Savaşı için "Keşke Yunan kazansaydı" demişti.

***

Olay, işgale karşı direnişten dolayı "Gazi" unvanı verilen bir şehrimizde ve o direnişin önderlerinden Şahin Bey'in adını taşıyan bir ilçemizde cereyan ediyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Tuhaf işler" kime yaradı? 24 Haziran 2020 | 3.401 Okunma Şantiye şefi ve vatandaşın hukuku! 23 Haziran 2020 | 2.428 Okunma İlaç şirketleri Amazon ormanlarında ne arıyor? 22 Haziran 2020 | 3.952 Okunma Halk, deli gömleğini nasıl çıkaracak? 20 Haziran 2020 | 2.216 Okunma "Ayasofya tuzağı" ve egemenlik! 19 Haziran 2020 | 3.697 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar