"Erdoğan'ı düşürmek" mi, proje içinde proje mi?

Ahmet Davutoğlu, yeni parti kurma girişimi sürecinde AKP çevrelerinden kendisine yöneltilen suçlamalara cevap verirken, "Terörle mücadele defterleri açılırsa birçok insan, insan yüzüne çıkamaz.

Gelin hafızanızı bir yoklayın. İleride Türkiye Cumhuriyeti tarihi yazıldığı zaman, eminim en kritik dönemlerden, birkaç aydan biri 7 Haziran 2015 ile 1 Kasım 2015 arasındaki dönem olarak yazılacaktır" dedi.

Davutoğlu, bu açıklamayla, "Beni yakarsanız, hep beraber yanarız" demiş oldu...

O dönemde Davutoğlu'nun başkanlık sistemini savunmakta gönülsüz olduğu biliniyordu. Anayasa konusunda sorulan bir soru üzerine Davutoğlu, "Biz Cumhurbaşkanımızla bunları istişare ederek yapıyoruz. Hukuki sorumluluk bende, siyasi sorumluluk birlikte... Halbuki hukuki sorumluluk kimdeyse, yetki de onda olmalı. Sorumluluk ve yetki arasında karmaşa ortadan kalkmalı" demişti.

***

Yeniçağ muhabiri Fatih Ergin ise "Bahçeli-Davutoğlu görüşmesindeki sır neydi?" başlıklı haberinde özetle şu önemli bilgileri verdi:

"Dönemin Başbakanı ve AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, CHP ile sonlanan istikşafı görüşmelerin ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile koalisyon görüşmesi yapmıştı. Bahçeli, 'Sayın Başbakan görüşlerini söyledi ve görüşlerinin gizli kalmasını istedi' demişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erol Olçok, bu AKP'yi kurtarabilir miydi? 20 Eylül 2019 | 3.619 Okunma Erdoğan'ın gönlü ve kulağı açıksa bir sözüm var! 19 Eylül 2019 | 3.475 Okunma Fırat'ın doğusunda İsrail modeli garnizon devlet! 18 Eylül 2019 | 3.558 Okunma Libya ve Suriye'yi parçalayanlardan size hayır gelir mi? 17 Eylül 2019 | 2.935 Okunma Ümmetin birliği mi milletin birliği mi? 16 Eylül 2019 | 2.590 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar