"Erdoğan'ı düşürmek" mi, proje içinde proje mi?

Ahmet Davutoğlu, yeni parti kurma girişimi sürecinde AKP çevrelerinden kendisine yöneltilen suçlamalara cevap verirken, "Terörle mücadele defterleri açılırsa birçok insan, insan yüzüne çıkamaz.

Gelin hafızanızı bir yoklayın. İleride Türkiye Cumhuriyeti tarihi yazıldığı zaman, eminim en kritik dönemlerden, birkaç aydan biri 7 Haziran 2015 ile 1 Kasım 2015 arasındaki dönem olarak yazılacaktır" dedi.

Davutoğlu, bu açıklamayla, "Beni yakarsanız, hep beraber yanarız" demiş oldu...

O dönemde Davutoğlu'nun başkanlık sistemini savunmakta gönülsüz olduğu biliniyordu. Anayasa konusunda sorulan bir soru üzerine Davutoğlu, "Biz Cumhurbaşkanımızla bunları istişare ederek yapıyoruz. Hukuki sorumluluk bende, siyasi sorumluluk birlikte... Halbuki hukuki sorumluluk kimdeyse, yetki de onda olmalı. Sorumluluk ve yetki arasında karmaşa ortadan kalkmalı" demişti.

***

Yeniçağ muhabiri Fatih Ergin ise "Bahçeli-Davutoğlu görüşmesindeki sır neydi?" başlıklı haberinde özetle şu önemli bilgileri verdi:

"Dönemin Başbakanı ve AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, CHP ile sonlanan istikşafı görüşmelerin ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile koalisyon görüşmesi yapmıştı. Bahçeli, 'Sayın Başbakan görüşlerini söyledi ve görüşlerinin gizli kalmasını istedi' demişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Rusya, çipli aşı projesini mi bozdu? 13 Ağustos 2020 | 3.327 Okunma Derenin taşı ile derenin kuşu nasıl vurulur? 12 Ağustos 2020 | 3.012 Okunma "Sosyolojik türdeşlik" ve ters ittifaklar! 11 Ağustos 2020 | 1.875 Okunma Milli ve ahlâklı politika böyle mi? 10 Ağustos 2020 | 336 Okunma "Dimdik ayaktayız" söylemi ve "V düzeni!" 08 Ağustos 2020 | 1.885 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar