Erdoğan'a değil devlete suikast!

Bir haftadan beri, ısrarla İsrail kaynaklı bir site üzerinden "Erdoğan'a suikast yapılacak" haberleri üfürülüyordu! Bu nasıl suikast ki internet sayfalarında önceden ilan edilebiliyor? Derken, Saraybosna'da Erdoğan'a suikast...

Bir haftadan beri, ısrarla İsrail kaynaklı bir site üzerinden "Erdoğan'a suikast yapılacak" haberleri üfürülüyordu! Bu nasıl suikast ki internet sayfalarında önceden ilan edilebiliyor? Derken, Saraybosna'da Erdoğan'a suikast haberleri soruldu. "MİT'ten öğrendiğim için buradayım. Biz bir yola çıkmışsak o yola devam ederiz" gibi bir cevap verdi. Hani neredeyse Erzurum Kongresi'ne gidecek olan Mustafa Kemal Paşa'nın, bir çetenin saldıracağı haberini almasına rağmen yoluna devam etmesi gibi değil mi?

Erdoğan'a suikast yapmak isteyen, 16 yıldır bunu yapmamış da 24 Haziran 2018 baskın seçiminin bir ay öncesine mi denk getirmiş? Devlet Bahçeli tarzıyla soralım; bu haberleri yayanlar, ne yapmak, nereye varmak istemektedir?

***

Kısacası, suikast haberleri inandırıcı değil! Fakat ortada başlatılmış bir suikast girişimi var! Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne karşı girişilmiş bir suikast bu!

Gerçi yandaş medya "Ata'nın yolunda Erdoğan'la büyük Türkiye" manşeti kullanıyor ama bu yaklaşım herhalde seçimlere kadar geçerli! Zira doğrudan Tayyip Erdoğan, "Benim gözümde, 26. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi, I. Meclis'ten sonraki ikinci kurucu meclistir. Sizler Türkiye'yi kaostan kurtardınız. Başka partilerde her biri kriz nedeni olan değişimleri suhuletle başardınız. Darbecilerin karşısına aslanlar gibi dikildiniz. Kurucu sıfatını siz hak etmeyeceksiniz de kimler hak edecek?" dedi.

Zaten MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın da "Cumhur ittifakı iki partinin yürüttüğü bir süreçtir. Cumhuriyet tarihinde 3'üncü dönemi iki parti inşa ediyor. 1920-1946 arası ilk dönem. 1946-2019 arası çok partili dönem. 2019 sonrasında da Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi ile üçüncü dönem. Bu süreci iki parti inşa ediyor. Kurucu irade iki partiden oluşmaktadır" demişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Seçimde hırsızlık olduğu doğru da... 25 Mayıs 2019 | 952 Okunma Türkiye bu ayıbı 100 yıl geçse temizleyemez! 24 Mayıs 2019 | 1.147 Okunma "7 Haziran-1 Kasım terör iklimi" uyarısı! 23 Mayıs 2019 | 1.987 Okunma Türkiye, AKP ile devam edemeyecek noktaya neden geldi? 22 Mayıs 2019 | 1.473 Okunma Dünyaya hükmetmenin tek bir yolu var! 21 Mayıs 2019 | 1.048 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar