Dünyaya hükmetmenin tek bir yolu var!

"Türkiye neden yeteri kadar gelişme kaydedemedi?" sorusuna hiç cevap aramaya gerek yok! Çünkü Türkiye, her sene ama her sene eğitim siteminde değişiklik yaptı!

Rahmetli Oktay Sinanoğlu, Türk eğitim sisteminin Atatürk döneminde dünyanın en iyisi olduğunu, "ABD'ye gittiğimde lisede aldığım kimya bilgilerinin ABD'deki üniversite seviyesinin üzerinde olduğunu gördüm. Bu sayede dünyanın en genç profesörü oldum. Benim başarımını sırrı buydu" diye anlatır ve eğitim siteminin her sene değiştirilmesinin Türkiye'nin büyümesini durdurmak amaçlı olduğunu söylerdi.

***

Türkiye, 2020 için de yeni bir eğitim modelini denemeye hazırlanıyor. Sosyal medyada din dersinin zorunlu, matematik dersinin ise seçmeli olacağı yönünde tartışmalar yapıldı ama uzmanlar matematiğin değil "düzeyinin" seçileceğini söyledi.

İddiaların aksine, matematik tüm sınıflarda zorunlu olacak, ancak öğrenci alacağı matematiğin seviyesini kendi tercihine göre seçecek. İsteyen ileri düzey matematik alacak, isteyen uygulamalı matematik.

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İngiliz derin devleti şimdi ne istiyor? 16 Kasım 2019 | 3.375 Okunma ​​​​​​​ABD "S-400'ler kutularından çıkarılmasın" dedi 15 Kasım 2019 | 2.762 Okunma Yeni eğilim: Sivil milis güçler! 14 Kasım 2019 | 2.813 Okunma ABD, Trump için bile güvenli değilken... 13 Kasım 2019 | 679 Okunma İngiliz ajanı bir kişi değil ki! 12 Kasım 2019 | 1.327 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar