Çayeli'nden Beştepe'ye gidelum yali yali!

Rize'nin Çayeli İlçesi'nde AKP teşkilatı, yerel basına ilan vererek partiye üye olanlara Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir gün geçirmeyi vaat etti.Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine göre...

Rize'nin Çayeli İlçesi'nde AKP teşkilatı, yerel basına ilan vererek partiye üye olanlara Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir gün geçirmeyi vaat etti.

Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine göre "seninle daha güçlüyüz" sloganıyla yayınlanan ilanla ilçe halkı AKP'ye üye olmaya davet edilirken, "Üye olun külliyede 1 gün geçirme fırsatı yakalayın" diye vaatte bulunuldu.

***

Cumhurbaşkanlığı külliyesinde bir gün geçirmeyi AKP'ye üyelik yemi olarak kullanmak, bir ilçe teşkilatının uygulaması da olsa parti devleti anlayışının yaygın olduğunun göstergesidir. Nitekim, AKP milletvekili iken partiden istifa eden Emin Şirin, "Parti devleti denilince kızıyorlar.. Cumhurbaşkanlığı külliyesi sanki AKP genel merkezi olmuş... Partiye üye olunca, parti genel merkezi yerine Cumhurbaşkanlığını ziyaret..." diye tepki gösterdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fransa ile kriz ve Turan kapısı! 28 Ekim 2020 | 100 Okunma Yine "Biz Kimleriz?" 27 Ekim 2020 | 600 Okunma Akdeniz'e yapay kalp mi takacaklar? 26 Ekim 2020 | 575 Okunma "İki yüz eşekten bir tek insan fikri çıkar mı?" 24 Ekim 2020 | 673 Okunma "Österreichische Post" ne demek? 23 Ekim 2020 | 679 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar