Bir iktidar, kendi bindiği dalı nasıl keser?

Emekli tümgeneral Ahmet Yavuz, "Işıklar kimin işine yaradı?" diye sordu ve takipçileri, genellikle "Anayasa Mahkemesi'ni kapatmak isteyenlerin işine yaradı" diye cevap verdi. Genel kanaat o yönde… Danışıklı bir dövüş söz konusu!

Emekli tümgeneral Ahmet Yavuz, "Işıklar kimin işine yaradı?" diye sordu ve takipçileri, genellikle "Anayasa Mahkemesi'ni kapatmak isteyenlerin işine yaradı" diye cevap verdi.

Genel kanaat o yönde… Danışıklı bir dövüş söz konusu!

Anayasa Mahkemesi'nin bütün üyelerini kendileri atadığı halde kararlarını tanımıyorlar! Devletin bu önemli kurumuna algı operasyonu ile kumpas kuruyorlar!

İktidarlarını sürdürebilmek için her yolu mübah görüyorlar. Yalnız, devlet erklerinden birinin yani yargının en üst organına kumpas kurmakla iktidar sürdürülemez ki!

Veya devletin bütün kurumlarını kullanarak diğer siyasi partilere operasyon yapmakla iktidar sürdürülemez ki?

***

İktidar partisinin çıkarlarını korumak adına öyle adımlar atılıyor ki devletin devlet olma niteliği kalmıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yine "Biz Kimleriz?" 27 Ekim 2020 | 248 Okunma Akdeniz'e yapay kalp mi takacaklar? 26 Ekim 2020 | 572 Okunma "İki yüz eşekten bir tek insan fikri çıkar mı?" 24 Ekim 2020 | 671 Okunma "Österreichische Post" ne demek? 23 Ekim 2020 | 677 Okunma ABD yönetiminde FETÖ taktikleri mi? 22 Ekim 2020 | 483 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar