Bir el Türkiye'yi yeniden kurguluyor!

Müebbed hapse mahkûm edilmiş, Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak yeniden yargılanıyor ve tahliye edilmelerini sağlayacak yeni bir kararla serbest bırakılıyorlar... Ahmet Altan'ı cezaevi kapısında karşılayanlardan biri, uzun...

Müebbed hapse mahkûm edilmiş, Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak yeniden yargılanıyor ve tahliye edilmelerini sağlayacak yeni bir kararla serbest bırakılıyorlar... Ahmet Altan'ı cezaevi kapısında karşılayanlardan biri, uzun süredir kendisini unutturmuş olan, "çözüm süreci"nin etkili isimlerinden Yasemin Çongar!

Bu kişi, aynı zamanda Afganistan'daki CIA operasyonlarında görev yapmasıyla bilinen Chris Mason'un da eşi oluyor!

Cem Küçük; Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş hatta, Mehmet Baransu, Ali Fuat Yılmazer ve ekibi hakkında da benzer kararlar verileceğini yazdı. 

"Ergenekon ve Balyoz davalarının savcısıyım" diyen, Genelkurmay Başkanı'nın bile hapsedilmesine onay veren siyasi irade, bugün davalar yeniden görülürken İlker Başbuğ'un Yüce Divan'da yeniden yargılanmasına izin vermiyor.

Ergenekon ve Balyoz davalarında haksız, hukuksuz yargılama yapan ve birçok kişinin de ölümüne sebep olan hâkimler ve savcılar ise bu yaptıklarından dolayı hiçbir ceza almadı!

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şark Cephesi, Garp Cephesi ve "Cephe ülkesi" 29 Eylül 2020 | 59 Okunma Vefatlar ve çöküşün asıl sebebi... 28 Eylül 2020 | 2.045 Okunma Seçimi kaybederse Başkan ne yapar? 26 Eylül 2020 | 756 Okunma Türklerin verilerini elde etmek için ABD-Çin mücadelesi! 25 Eylül 2020 | 1.154 Okunma Tabipler Birliği olmasaydı salgın duracak mıydı? 24 Eylül 2020 | 703 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar