Askıya çıkarılan fatura mı iktidar mı?

İktidarın, yardım toplayan belediyeleri, "devlet içinde devlet"; muhalif gazetecileri ise "virüs" olarak suçlamasından sonra adım adım, özellikle medyada öne çıkan kadınlardan başlamak üzere toplumun sindirilmesine, korkutulmasına yönelik tutumlarda artış oldu.

Bugüne kadar tecavüz listesi yapan veya komşularından ölüm listesi yaptığını söyleyenlerle ilgili herhangi bir adli soruşturma yapıldığına dair bilgi yok!

Adana'nın Yüreğir ilçesinde, ufak bir tartışma büyütüldü ve kamu görevlisi vatandaşa silâh çekti. Sonuçta CHP Gençlik Kolları Başkanı olan genç gözaltına alındı ama serbest bırakıldı. Ardından Cumhurbaşkanı, aynı genci, Van'da kamu görevlilerine saldıran ve ikisini şehit eden teröristlere benzetince tutuklama geldi!

***

Bir taraftan da, "Maküs talihten kaçış yok" başlığı altında bir yazı yazarak Erdoğan'ı Menderes ile karşılaştıran Ragıp Zarakolu üzerinden darbe tartışması başlatıldı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Elon Musk'ın "Ejderha"sı! 01 Haziran 2020 | 2.361 Okunma Trump'a bile sansür uygulanabiliyorsa... 30 Mayıs 2020 | 1.605 Okunma İşte "kafatasınıza delik açacağım" diyen Musk'ın projesi! 29 Mayıs 2020 | 2.826 Okunma İnternet sansürü ve hayvan otlatmak! 28 Mayıs 2020 | 2.307 Okunma "Salgın, küresel itaat operasyonu aracıdır!" 27 Mayıs 2020 | 2.131 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar