Asker pişiren mikro dalga!

Haber, aslında bir haftalık ama bizim gazetelerimize yeni yeni yansımaya başladı. Çin'de Renmin Üniversitesi'nde bir konferansta konuşan Çinli Profesör Jin Canrong, Ağustos ayında Çin ile Hindistan arasındaki...

Haber, aslında bir haftalık ama bizim gazetelerimize yeni yeni yansımaya başladı. Çin'de Renmin Üniversitesi'nde bir konferansta konuşan Çinli Profesör Jin Canrong, Ağustos ayında Çin ile Hindistan arasındaki sınır gerginliğinde Çin'in, Hintli askerlere karşı mikrodalga silahı kullandığını iddia etti. Profesör Jin olayı anlatırken Hintli askerlere vücudu ısıtarak tahrişe ve ağrıya sebep olan yüksek frekanslı elektromanyetik darbelerle saldırdıklarını belirterek, "Hintli askerler diri diri pişti" dedi.

İngiliz gazetesi The Times'ın bu haberine tepki gösteren Hindistan ordusu, böyle bir olayın yaşanmadığını söyledi.

Hindistanlı bir yetkili de haberin, "Çin'den kaynaklanan beceriksiz bir psikolojik harekât" olduğunu belirtti.

***

Times gazetesinde çıkan haber, Çin'in psikolojik harekâtı olsa bile çok ciddi bir mesaj taşıyor... Çin, bu iddiayla "Biz, elektromanyetik dalgaları silah olarak kullanmaya başladık" mesajını dünyaya duyurmuş oluyor!

Peki mikrodalga nedir? Mikrodalga, dalga boyu, bir milimetre ile bir metre arasında değişen elektromanyetik radyasyon frekansıdır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yeniden "sahte bayrak" eylemleri ve suikastler... 27 Ocak 2021 | 383 Okunma CHP değil CEHAPE ile gölge boksu yapmak! 26 Ocak 2021 | 441 Okunma Militan! 25 Ocak 2021 | 588 Okunma PCR testi, genetik iz sürme testi ise... 23 Ocak 2021 | 556 Okunma Milliyetçiliğin durumu üzerine… 22 Ocak 2021 | 286 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar