ABD ve Rusya uzayda üzüm yerken...

Şimdi soru şu: ABD, Rus yapımı S-400 füzeleri satın alan Türkiye'ye yaptırım uygularken, yani hedef bölgedeki bağcıyı döverken, füzelerin sahibi Rusya ile neden uzayda üzüm yiyor?

İki Rus kozmonot ile bir Amerikalı kadın astronotu taşıyan Rusya'ya ait Soyuz MS-17 uzay aracı, halen uzayda araştırmalar yapan Uluslararası Uzay İstasyonu'na kenetlenmek üzere Kazakistan'daki Baykonur Uzay Üssü'nden uzaya fırlatıldı.

Rus kozmonotlar Sergey Rıjikov ve Sergey Kud-Sverçkov ile Amerikalı kadın astronot Kate Rubins'i götüren MS-17 kapsülü, fırlatıldıktan üç saat sonra uzay istasyonuna ulaştı. Uluslararası uzay istasyonu için gerekli malzemeleri de götüren üç kişilik ekibin çektirdiği fotoğrafta bir tek, bazı harflerin ters yazıldığı, "Baykonur Hatırası" yazısı eksik...

Uluslararası Uzay İstasyonu, ABD, Rusya, Avrupa Birliği, Kanada ve Japonya tarafından ortak işletiliyor ve uzayda bilimsel araştırmalar için kullanılıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yine "Biz Kimleriz?" 27 Ekim 2020 | 577 Okunma Akdeniz'e yapay kalp mi takacaklar? 26 Ekim 2020 | 575 Okunma "İki yüz eşekten bir tek insan fikri çıkar mı?" 24 Ekim 2020 | 673 Okunma "Österreichische Post" ne demek? 23 Ekim 2020 | 678 Okunma ABD yönetiminde FETÖ taktikleri mi? 22 Ekim 2020 | 483 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar