ABD ve İngiltere korsanlık yapıyor!

İran devlet televizyonu, Hürmüz Boğazı'nda İngiltere bandıralı "Steno Impero" adlı petrol tankerine müdahale anının görüntülerini paylaştı.

Görüntülerde, Devrim Muhafızları Ordusu'na ait sürat tekneleriyle çevresi sarıldıktan sonra tankere helikopterden yüzleri maskeli İran askerlerinin indirildiği görülüyor.

Alıkonulan İngiltere'ye ait petrol tankerinin daha sonra İran sularına doğru çekildiği anlaşılıyor.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre İran Devrim Muhafızları Ordusu Sözcüsü Ramazan Şerif, alıkonulan İngiltere petrol tankerine eskortluk eden İngiliz firkateynindeki güçlerin gemiyi kurtaramadığını bildirdi.

Şerif, petrol tankerinin "denizcilikle ilgili yasalara ve kanunlara uymaması ve takip sistemini kapatması" sebebiyle başka gemilerle çarpışma ihtimali bulunduğu için Hürmüzgan Denizcilik ve Liman İşletmelerinin talebi üzerine Devrim Muhafızları Ordusu Deniz Kuvvetleri tarafından alıkonulduğunu ifade etti. 

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Tuhaf işler" kime yaradı? 24 Haziran 2020 | 3.399 Okunma Şantiye şefi ve vatandaşın hukuku! 23 Haziran 2020 | 2.425 Okunma İlaç şirketleri Amazon ormanlarında ne arıyor? 22 Haziran 2020 | 3.949 Okunma Halk, deli gömleğini nasıl çıkaracak? 20 Haziran 2020 | 2.214 Okunma "Ayasofya tuzağı" ve egemenlik! 19 Haziran 2020 | 3.691 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar