ABD ve İngiltere korsanlık yapıyor!

İran devlet televizyonu, Hürmüz Boğazı'nda İngiltere bandıralı "Steno Impero" adlı petrol tankerine müdahale anının görüntülerini paylaştı.

Görüntülerde, Devrim Muhafızları Ordusu'na ait sürat tekneleriyle çevresi sarıldıktan sonra tankere helikopterden yüzleri maskeli İran askerlerinin indirildiği görülüyor.

Alıkonulan İngiltere'ye ait petrol tankerinin daha sonra İran sularına doğru çekildiği anlaşılıyor.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre İran Devrim Muhafızları Ordusu Sözcüsü Ramazan Şerif, alıkonulan İngiltere petrol tankerine eskortluk eden İngiliz firkateynindeki güçlerin gemiyi kurtaramadığını bildirdi.

Şerif, petrol tankerinin "denizcilikle ilgili yasalara ve kanunlara uymaması ve takip sistemini kapatması" sebebiyle başka gemilerle çarpışma ihtimali bulunduğu için Hürmüzgan Denizcilik ve Liman İşletmelerinin talebi üzerine Devrim Muhafızları Ordusu Deniz Kuvvetleri tarafından alıkonulduğunu ifade etti. 

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Darbeyi sadece FETÖ mü yaptı?" 04 Şubat 2021 | 2.969 Okunma Demir alma günü gelmişse iktidardan! 03 Şubat 2021 | 1.481 Okunma Yangın topu ve antikor bombası! 02 Şubat 2021 | 3.038 Okunma Bu bir Kenan Evren modelidir! 01 Şubat 2021 | 816 Okunma Sadece Türk-İslâm Dünyası mı aşılanıyor? 30 Ocak 2021 | 822 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar