ABD ve Avrupa'da Türklere karşı yeni bir hareket mi başlıyor?

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın, Pompeo'nun Türkiye ziyaretine ilişkin yapığı açıklamada "Bakan Pompeo, Fener Rum Patriği Bartholomeos ile Türkiye ve bölgedeki inanç konusunu ve inanç...

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın, Pompeo'nun Türkiye ziyaretine ilişkin yapığı açıklamada "Bakan Pompeo, Fener Rum Patriği Bartholomeos ile Türkiye ve bölgedeki inanç konusunu ve inanç özgürlüğü konusundaki dünya genelindeki güçlü duruşumuzu ve desteğimizi görüşecek" denildi.

Bu açıklamaya Türk Dışişleri tarafından tepki gösterildi ve kullanılan ifadeler "son derece yersiz" olarak nitelendirildi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy'un açıklamasında, "ABD'nin önce aynaya bakması ve kendi ülkesindeki ırkçılık, İslam düşmanlığı ve nefret suçları gibi insan hakları ihlallerine gereken hassasiyeti göstermesi daha doğru olacaktır." ifadesi kullanıldı.

***

ABD'den önce Türkiye'ye veya Türklere yönelik bir uygulamayı Fransa başlattı!

Fransa'da "Bozkurtların" tüm faaliyetlerini yasakladığını açıkladı. Fransa'da "Bozkurtlar" adlı bir kuruluş yok ama ülkücü dernekler hedef alınmış oluyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye'nin varlığı Rothschild'e armağan! 28 Kasım 2020 | 1.465 Okunma Papağanlar da "aşı, aşı" diyebilir! 27 Kasım 2020 | 283 Okunma "Bütün dünya aptal da bir tek siz mi akıllısınız?" 26 Kasım 2020 | 1.127 Okunma Oxford: Önce virüsü sonra aşıyı ürettik! 25 Kasım 2020 | 1.421 Okunma Asker pişiren mikro dalga! 24 Kasım 2020 | 860 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar