ABD, neden Türk ordusuna yeşil ışık yakıyor?

Washington Post gazetesi, Türkiye'nin iki hafta içinde Fırat'ın doğusuna müdahale edebileceğini yazdı.

Gazete, Türkiye'nin geçmişte de böyle bir harekâtın sinyalini verdiğini hatırlattıktan sonra, "Fakat ismini açıklamak istemeyen ABD'li, Türk, Kürt ve Avrupalı yetkililere göre, tehdit bu kez gerçek ve yakın" ifadelerini kullandı.

Washington Post, Türkiye'nin olası harekâtı sırasında "ABD'nin IŞİD'e karşı ortaklık kurduğu Suriyeli Kürtleri savunmak için müdahalede bulunmayacağını" da yazdı! Haberde, Amerikan yönetiminin böyle bir müdahale için yetkisi olmadığına dikkat çekildi.

Gazete, "Amerikan yönetimi, Türkiye'nin ABD'nin son ricasını reddetmesi halinde, Kongre'den aldığı mevcut yetkiler dahilinde Kürt savaşçıları korumak için müdahale edemeyeceğini açıkça ifade etti" diye yazdı!

Haberde, "Türkiye'ye son olarak14.5 kilometrelik güvenli bölge önerilecek" bilgisi de verildi.

 

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yönetim felsefesi: "Gönlüm razı olmadı!" 06 Haziran 2020 | 186 Okunma Örgütlenmiş kaosun hedefleri! 05 Haziran 2020 | 421 Okunma Hani hayat eve sığıyordu? 03 Haziran 2020 | 34 Okunma Halkın öfkesi ve İncil üzerinde sörf yapmak! 03 Haziran 2020 | 2.132 Okunma Yalan virüsünün aşısı bulunabilir mi? 02 Haziran 2020 | 3.266 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar