ABD, neden Türk ordusuna yeşil ışık yakıyor?

Washington Post gazetesi, Türkiye'nin iki hafta içinde Fırat'ın doğusuna müdahale edebileceğini yazdı.

Gazete, Türkiye'nin geçmişte de böyle bir harekâtın sinyalini verdiğini hatırlattıktan sonra, "Fakat ismini açıklamak istemeyen ABD'li, Türk, Kürt ve Avrupalı yetkililere göre, tehdit bu kez gerçek ve yakın" ifadelerini kullandı.

Washington Post, Türkiye'nin olası harekâtı sırasında "ABD'nin IŞİD'e karşı ortaklık kurduğu Suriyeli Kürtleri savunmak için müdahalede bulunmayacağını" da yazdı! Haberde, Amerikan yönetiminin böyle bir müdahale için yetkisi olmadığına dikkat çekildi.

Gazete, "Amerikan yönetimi, Türkiye'nin ABD'nin son ricasını reddetmesi halinde, Kongre'den aldığı mevcut yetkiler dahilinde Kürt savaşçıları korumak için müdahale edemeyeceğini açıkça ifade etti" diye yazdı!

Haberde, "Türkiye'ye son olarak14.5 kilometrelik güvenli bölge önerilecek" bilgisi de verildi.

 

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Halk parasını geri almalı!" 24 Ağustos 2019 | 1.494 Okunma Suriye'deki apse Türkiye'nin yüzüne sıçradı! 23 Ağustos 2019 | 2.793 Okunma İktidar, Ahmet Türk'ü neden görevden aldı? 22 Ağustos 2019 | 8.539 Okunma Türkiye'ye Drakula böceği ithal etmek! 21 Ağustos 2019 | 752 Okunma Fırat'ın doğusunda gerçekte ne oluyor? 20 Ağustos 2019 | 1.280 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar