ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Fesli Kadir olayı ve sazan sıçramaları!

Bir deli kuyuya taş attı, neredeyse yediden yetmişe bütün Türkiye sazan gibi kuyuya atlayıp o taşı çıkarmaya çalışıyor! Hangisi deli işi, hangisi akıllı işi!Diyanet İşleri Başkanı'nın, Atatürk'e devamlı hakaret eden "Fesli Kadir"i, 10 Kasım'dan bir gün önce, resmî kıyafeti ve makam aracıyla ziyareti, ülkenin bir numaralı gündemi haline geldi! Sosyal medyada bu konuyla ilgili görüş bildirmeyen yok gibi .

Arslan Bulut
Arslan Bulut Yeniçağ Gazetesi
15 Kasım 2018 | 6.7 K

Bir deli kuyuya taş attı, neredeyse yediden yetmişe bütün Türkiye sazan gibi kuyuya atlayıp o taşı çıkarmaya çalışıyor! Hangisi deli işi, hangisi akıllı işi!

Diyanet İşleri Başkanı'nın, Atatürk'e devamlı hakaret eden "Fesli Kadir"i, 10 Kasım'dan bir gün önce, resmî kıyafeti ve makam aracıyla ziyareti, ülkenin bir numaralı gündemi haline geldi! Sosyal medyada bu konuyla ilgili görüş bildirmeyen yok gibi. Köşe yazarlarının gündemi de bu! Şimdi ben de mecbur kaldım! İyi ama ziyaretin hedefi de zaten buydu!

***

Olayda asıl sorgulanması gereken, bu operasyonla nereye varılmak istendiğidir. Zira bu olay, gündem değiştirmenin yanında, "Andımız" tartışması ile düğmesine basılan, Atatürk heykellerine saldırılarla devam eden ve muhalefetin içinden de sözde Atatürkçülük adına desteklenen rejim operasyonunun parçasıdır!

Evet bu bir operasyondur! Hem de akıllı bir operasyon!

Konuyla doğrudan ilgisi olmayan bir örnekle anlatmaya çalışayım...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER