ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Araplaştırma da işgalin bir parçası!

Tayyip Erdoğan imzasıyla Fransız La Figaro gazetesinde yayınlanan yazıda, "Bölgemizde yeni Sykes-Picot paylaşımlarının yapılmasına itiraz etmek veya DEAŞ, PKK ve FETÖ gibi terör örgütleriyle mücadele etmek"ten bahsedildi .

Arslan Bulut
Arslan Bulut Yeniçağ Gazetesi
12 Kasım 2018 | 302

Tayyip Erdoğan imzasıyla Fransız La Figaro gazetesinde yayınlanan yazıda, "Bölgemizde yeni Sykes-Picot paylaşımlarının yapılmasına itiraz etmek veya DEAŞ, PKK ve FETÖ gibi terör örgütleriyle mücadele etmek"ten bahsedildi.

Oysa, Tayyip Erdoğan'ın "eş başkanlığını yapıyoruz" dediği Büyük Orta Doğu Projesi, 22 İslâm ülkesinin haritasını değiştirmek için uygulanmaktadır!

Bahsedilen terör örgütleri de bu hedefin araçlarıdır. Kendi tabirleriyle "teröre angaje" ettikleri Türkiye'nin de desteğini alarak Irak'ın ve Suriye'nin kuzeyinde yeni devletler kurmuşlardır.

Şimdi AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Nasıl ASALA'nın miadı dolduysa, PKK'nın da miadı dolmuş. Onu da çöp tenekesine atacaklar da bu sefer başka bir vekil, başka bir taşeron, başka bir maşa oluşturmaya çalışıyorlar. Zaten oluşturdular. Biz bunu anlamayacak kadar saf değiliz. Orta Doğu'da bu düzeni yeniden oluşturmaya çalışanların esas hedefinin Türkiye olduğunun, PYD ve YPG üzerinden, Türkiye'ye karşı esas niyetin bir şekilde hissettirildiğinin farkındayız" diyor ama Türkiye'nin nüfus yapısının değiştirilmesi de bu oyunun bir parçası... Üstelik, bunu sağlayan da AKP iktidarı...

***

Muharrem Demiröz'den tam da bu konuyla ilgili bir mektup var:

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER