ÇOK OKUNAN YAZARLAR

AKP'nin iflâsına bilimsel teşhis!

Abdullah Gül'ün Tayyip Erdoğan'a rakip çıkma ihtimali, AKP'yi destekleyenleri korkuttu .

Arslan Bulut
Arslan Bulut Yeniçağ Gazetesi
27 Nisan 2018 | 10.3 K

Abdullah Gül'ün Tayyip Erdoğan'a rakip çıkma ihtimali, AKP'yi destekleyenleri korkuttu. Bu olayın, 15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan gecede olduğu gibi tereddüt yaşamalarına sebep olduğunu yazanlar var. Hem de AKP'nin kontrol ettiği medyada...

AKP neden iflâs durumuna düştü? Başarısız ekonomi ve dış politikaları, görünürdeki sebep sayılabilir ama bunların da arkasında bulunan başka bir sebep var!

***

AKP, şeker fabrikalarını satıyor, su kaynaklarını ve ormanları bile satmaya hazırlanıyorsa, bunun sebebi ekonomiyi bilmemeleri değil, siyasi projelerinin ve arkasındaki ideolojinin "gayrimillî" olmasıdır.

Biz genç yaşlarımızdan beri bu düşünce yapısının mantığında temel bir yanlışlık olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Bu konudaki düşüncelerimizin oluşmasında büyük pay sahibi olan İskender Öksüz, yeni eseri "Bilim, Din ve Türkçülük"te Türkiye'deki siyasi İslâmcılığın neden çöktüğünü bilimsel tespitlerle anlatıyor:

 "Bugün milliyetçilik, yüksek volümlü parazitin saldırısı altında. Bir tarafta 'Türk' diyemeyenler... Türk Milleti'nden başka her tür millete, 'milletimiz'e, 'asil millet'e, 'necip millet'e, 'bu millet'e ve 'İbrahimi Millet'e aşklarını ilan edenler, diğer tarafta birincilerine ses çıkarmayıp tam tersine onlar vasıtasıyla iktidar nimetlerine ortak olmaya soyunan 'Milliyetçi'ler. Halbuki biz millet dediğimiz zaman kastimiz millettir. Millet deyip aslında ümmeti veya millet deyip aslında dini kastetmek muhakkak ki fikir ahlâkına uymaz."

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER