ÇOK OKUNAN YAZARLAR

"Gül" mü dediniz? Norşin deseydiniz!

CHP ve Saadet Partisi'nin Abdullah Gül'ün ortak adaylığı üzerinde durduğu iddia ediliyor .

Arslan Bulut
Arslan Bulut Yeniçağ Gazetesi
24 Nisan 2018 | 17.9 K

CHP ve Saadet Partisi'nin Abdullah Gül'ün ortak adaylığı üzerinde durduğu iddia ediliyor. Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştükten sonra açıklama sırasında Temel Karamollaoğlu, gazetecilerin ''Ortak aday var mı? Abdullah Gül'ün adı geçiyor'' sorusuna Karamollaoğlu, "Söylediğimiz, sizin o sorulara cevap, inşallah bu hafta sonuna doğru ortaya çıkar" diye cevap verdi. 

Kılıçdaroğlu da "24 Haziran'da gülen bir Türkiye'ye uyanacağız" dedi!

Gül'ün adaylığı mı dediniz? Bahçeli'nin 2014'te "Siz aday olun" diye teklif götürdüğü Abdullah Gül, Ekmeleddin İhsanoğlu'nu tavsiye etmemiş miydi? Yani bugünkü tek adam rejiminin kurulmasında Abdullah Gül birinci derecede sorumlu değil midir? Şimdi "İhsanoğlu olmadı, Gül olsun!" mu denilecek?

Böyle bir önerinin tartışılması bile ayıptır!

***

Gül, 1993 yılında Ankara'da "gönüllü sivil toplum kuruluşları"nın düzenlediği bir seminerde yaptığı konuşmada "Türkiye'nin yapısı ve bunun devam ettirilebilirliği nedir? Doğrusu bunu bir sorgulamak gerek" diyerek, kuruluş ilkelerini tek tek tartışırken "Milliyetçilik; öyle olmuş ki; Türkçülük şeklinde alınmış ve bu ister istemez, aksini de bazı insanların aklına getirmiştir. Meselâ, -bunları açık söylemek zorundayım- 'Ne mutlu Türküm diyene' lafını tutup her yere yaza yaza ve bunu özellikle hiç olmayacak yerlere yaza yaza, Türkiye aslında ilkel bir hale dönmüştür. 'Bir Türk dünyaya bedel' gibi, bu laflar aslında Türkiye'nin, geçmişteki bütün insanları İslâm kardeşliği etrafında toplayan bütünlüğünü tehdit eder anlama gelmiştir" diyebilmiş bir kişidir.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER