ÇOK OKUNAN YAZARLAR

“ABD ile mutabık kalınan çerçeve!”

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, bir haftalık diplomasi trafiği içerisinde üzerinde mutabık kalınan çerçevenin, Türk-Amerikan ilişkilerini daha ileri noktaya taşıyacak ve mevcut gerilimi aşacak nitelikte olduğunu söyledi .

Arslan Bulut
Arslan Bulut Yeniçağ Gazetesi
22 Şubat 2018 | 1.4 K

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, bir haftalık diplomasi trafiği içerisinde üzerinde mutabık kalınan çerçevenin, Türk-Amerikan ilişkilerini daha ileri noktaya taşıyacak ve mevcut gerilimi aşacak nitelikte olduğunu söyledi.

Peki ama "mutabık kalınan çerçeve" nedir?

Bu konuda da Kalın'ın sözleri arasında net bir bilgi var!

Kalın, "Gerek ABD'nin YPG ve PYD'ye verdiği desteğin artık sonlandırılması gerek bu unsurların Menbiç'ten çıkartılıp, Fırat'ın doğusuna götürülmesi konusunda beklentilerimiz çok açık ve nettir. Burada Türkiye'nin güvenlik kaygıları ve Suriye'nin toprak bütünlüğü çerçevesinde artık PYD-YPG ile yapılan iş birliğinin sona erdirilmesi gerekmektedir." dedi.

***

İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Aytun Çıray ise Meral Akşener yönetiminde toplanan Başkanlık Divanı'nın Tayyip Erdoğan-Tillerson görüşmesini değerlendirdiğini bildirerek "İYİ Parti, tutanaklara geçirilmemiş bu toplantıda alınan hiçbir kararı ve verilmiş hiçbir sözü tanımadığını ve bağlayıcı saymadığını yüce Türk Milleti önünde bütün devletlere deklare etmektedir." dedi!

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER