ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Başbuğ'a neden kızdılar?

AKP iktidarında, terör örgütü yöneticiliğinden hapse atılan 26'ncı Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, ne dedi de Devlet Bahçeli ve Tayyip Erdoğan bu kadar öfkelendi? Başbuğ, hepsini açık düşürdü de ondan mı?Başbuğ, "Afrin'de Mehmetçik çatışıyor, askerimiz çatışıyor, şehit oluyor .

Arslan Bulut
Arslan Bulut Yeniçağ Gazetesi
14 Şubat 2018 | 16.4 K

AKP iktidarında, terör örgütü yöneticiliğinden hapse atılan 26'ncı Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, ne dedi de Devlet Bahçeli ve Tayyip Erdoğan bu kadar öfkelendi? Başbuğ, hepsini açık düşürdü de ondan mı?

Başbuğ, "Afrin'de Mehmetçik çatışıyor, askerimiz çatışıyor, şehit oluyor. Asker çatışırken, şehit olurken siyasidir falan gibi söylemlerin tartışılma zamanları değil. Böyle konuların gündeme getirilmesini doğru bulmuyorum. Türkiye geleceğin güçlü bir devleti olacak. Bugün de durumumuz zaten ortada, böyle bir devlet varken, siz küçük emeller peşinden gidip bunu YPG'ye, PYD'ye adeta Türkiye karşısında böyle bir tartışılması bile çok rahatsız ediyor. Bu rahatsız edici bir şey, bu mukayese edilecek, karşılaştırılacak bir konu değil." dedi.

***

Bu cümlelerde Erdoğan ve Bahçeli'yi rahatsız eden nedir? Başbuğ genel bir değerlendirme yapıyor. Ana fikir, Afrin'deki harekâtın siyasete alet edilmemesi... Tabii, Türkiye'nin PYD/YPG ile mukayese edilmesinin doğru olmadığını da söylüyor.

Önce Devlet Bahçeli, "Partimizin Afrin üzerinden siyasi hesaplar yaptığını söyleyenler karaktersizdir. Afrin'i siyasete alet edenler kimlerdir? Kimi kastediyorsun? PKK'ya laf etmeyenler neyden gocunmuşlardır?" dedi.

Ardından Tayyip Erdoğan, "Bir defa, siyasete alet edildiğini söylemek onun haddine mi? Yazıklar olsun gereği yapılacak" diye konuştu ve "Bunu Esed'le görüşenlere söylesin" diye CHP'yi adres gösterdi.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER