Yaşarken küçülmek, ölürken büyümek

Levent, Afet Yolal Camii’nin avlusunda dün buluşan binlerce insan, bayrağa sarılı tabutun çevresinde hiç konuşmadan, sessizce ama büyük bir hüznü neredeyse ete-kemiğe büründürerek bekliyordu. 

Ortak ruh halini, cenaze için mükemmel bir helallik konuşması yapan ilahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu’nun, “Cenazelerde esas olarak katılanların merhuma helalliği istenir ama bu cenazede burada bulunanların merhuma özür ve ondan alacakları bir helalliğe ihtiyacı var” sözleri çok iyi anlatıyordu. 

Türk Deniz Kuvvetleri’nin yetiştirdiği mümtaz ve vatansever subay, (E) Tümamiral Soner Polat için düzenlenen cenaze töreninde yer alanlar, aslında, yüreği vatanı için atan, günü geldiğinde bu topraklar için esir düşmeyi de Kuvvayı Milliye mücadelesinin yeni bir cephesi olarak gören bir subaya zamanında tam olarak sahip çıkamamanın burukluğunu, hatta ruh ezikliğini yaşıyorlardı.

 

Balyoz ihanetinin getirdiği ağır yük
Serdar Okan Kırçiçek, Cem Aziz Çakmak, Levent Erkek, Mehmet Fatih İlğar, Turgay Erdağ, FETÖ’nün Türk Deniz Kuvvetleri’nin bitirme kumpası Balyoz’un sanıklarıydı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sorunu, kapitalizmin “kirli ekonomik ilacı” ile çözemeyiz!.. 30 Mart 2020 | 3.649 Okunma Kapitalizm dinlerden kurtulmaya mı çalışıyor? 26 Mart 2020 | 3.276 Okunma Daha da “bencil” dünya düzeni planlanıyor, umutlanmayın… 23 Mart 2020 | 4.480 Okunma ABD'deki o “virüs tatbikatı”, neyin hazırlığıydı? 19 Mart 2020 | 5.278 Okunma Katil, gıda sektöründeki vahşi kapitalizmdir... 16 Mart 2020 | 3.808 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar