Feyzioğlu: Devlet için konuşuyorum, rahatsızlar…

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ile 30 yılı geride bırakmış, köklü/gelenekli Suriçi Toplantıları çerçevesinde buluşmak ufuk açıcıydı.

Eğriye eğri, doğruya doğru dediği için kendine sol veya Atatürkçü (!) kartvizitini yakıştıran bazı çevrelerden aldığı eleştirileri sordum, verdiği cevap önemlidir, uzun aktaracağım. 

“Ben, herhangi bir partiyi değil, devletimi destekliyorum. Güçlü devlet, toprak bütünlüğü ve bayrak bu ülkenin milli ittifakıdır. Sayın Cumhurbaşkanı’nın Türkiye İttifakı olarak dile getirdiği kavramın ana zemini budur. Emperyalist güçlerin saldırısıyla mücadele eden devletin yanında olmak, “Erdoğan’cı olmak” değildir. Önemli olan dalgalı denizle karşılaşmış bu gemiyi emin bir limana çekmek hatta açık denizlerde her hava şartında emin yolculuğunu sürdürmesini sağlamaktır. Bu, siyaset üstü, beka ittifakıdır.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
KOVİD19 bir “biyolojik silah” falan değil, geçiniz… 06 Nisan 2020 | 3.711 Okunma Bu sorunun altından “serbest piyasa” ile kalkamazsınız!.. 02 Nisan 2020 | 3.027 Okunma Sorunu, kapitalizmin “kirli ekonomik ilacı” ile çözemeyiz!.. 30 Mart 2020 | 3.660 Okunma Kapitalizm dinlerden kurtulmaya mı çalışıyor? 26 Mart 2020 | 3.278 Okunma Daha da “bencil” dünya düzeni planlanıyor, umutlanmayın… 23 Mart 2020 | 4.533 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum