Feyzioğlu: Devlet için konuşuyorum, rahatsızlar…

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ile 30 yılı geride bırakmış, köklü/gelenekli Suriçi Toplantıları çerçevesinde buluşmak ufuk açıcıydı.

Eğriye eğri, doğruya doğru dediği için kendine sol veya Atatürkçü (!) kartvizitini yakıştıran bazı çevrelerden aldığı eleştirileri sordum, verdiği cevap önemlidir, uzun aktaracağım. 

“Ben, herhangi bir partiyi değil, devletimi destekliyorum. Güçlü devlet, toprak bütünlüğü ve bayrak bu ülkenin milli ittifakıdır. Sayın Cumhurbaşkanı’nın Türkiye İttifakı olarak dile getirdiği kavramın ana zemini budur. Emperyalist güçlerin saldırısıyla mücadele eden devletin yanında olmak, “Erdoğan’cı olmak” değildir. Önemli olan dalgalı denizle karşılaşmış bu gemiyi emin bir limana çekmek hatta açık denizlerde her hava şartında emin yolculuğunu sürdürmesini sağlamaktır. Bu, siyaset üstü, beka ittifakıdır.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Tripoliçe Soykırımını Anma Günü” resmileşmelidir… 09 Aralık 2019 | 240 Okunma Türkiye-Pakistan Ortak Nükleer Komutanlığı kurulmalıdır 05 Aralık 2019 | 2.907 Okunma FETÖ-İsrail bir Türk-Rus krizi peşinde… 02 Aralık 2019 | 3.439 Okunma ‘Yalan haber’ ulusal güvenlik riskidir 28 Kasım 2019 | 2.759 Okunma Memleket gerçeğini bize, Aleyna Tilki gösterdi… 25 Kasım 2019 | 3.400 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum