Beşar ile vedalaşma zamanı mı?

Turan Kışlakçı’ya güveniyorum. 24 TV-ModeratörGece’de, “haberi, sürpriz bir Ortadoğu ülkesinin başbakanlık kaynağından aldım, Suriye diktatörü bir bildiri okuyarak ülkesinden ...

Turan Kışlakçı’ya güveniyorum. 24 TV-ModeratörGece’de, “haberi, sürpriz bir Ortadoğu ülkesinin başbakanlık kaynağından aldım, Suriye diktatörü bir bildiri okuyarak ülkesinden ayrılacağını yakın zamanda açıklayacak” dedi.

Kışlakçı, Ortadoğu’nun tüm cephelerine hakim bir araştırmacı-yazar, söylediklerinde biraz gecikme olabilir, ama zaten işin ucu oraya doğru ilerliyor.

Rusya’nın 2016’dan bu yana gündemde tuttuğu bir formülden söz ediyoruz: Beşar gidecek, Baas ana yapısı ve devlet olarak Suriye varlığını koruyacak, yeni siyasi kadroyla “meşru” muhalefet yeni bir anayasa ile Suriye’nin rotasını belirleyecek.

Türkiye’nin her zaman hazır olduğu, İran’ın ise her zaman engellediği bir formül.

Ama, işlerin özellikle Tahran hattında hayli değiştiği bir zaman diliminde devreye girmesi kaçınılmaz görünen bir formülden söz ediyoruz.

·

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD, “PKK 3.0” sürümünü hazırlıyor, petrol, planın parçası… 06 Ağustos 2020 | 829 Okunma Birleşik Arap Emirlikleri denilen çöplük… Temizleyeceğiz, çare yok… 03 Ağustos 2020 | 1.097 Okunma Bu “sağlam bağlı olduğumuz” NATO, aslında bir baş belasıdır… 30 Temmuz 2020 | 22 Okunma AYASOFYA: Kuvvayı Milliye'nin yeni namazgahıdır… 27 Temmuz 2020 | 243 Okunma Bölünmüş devletleri toparlama görevimiz mi? 23 Temmuz 2020 | 2.845 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar