Anlat bakalım Athena Gökhan, meselen ne

Sene, 1995. Kanal D haberin başındayım, Şanar Yurdatapan geldi. Devlet Güvenlik Mahkemesi, birden fazla yazarın yazılarından oluşan bir kitabı yasaklamış, hatta imha kararı almış, kararı kınayan bir metin için imza topluyor.

“Derhal imzalarım” dedim, “Ama bir koşulum var. Kitabı okudum, iki yazarın yazıları açıkça terörizmi destekler mahiyette, ben bu tür yazıları fikir özgürlüğü kapsamında görmüyorum, şerh düşerim.” Kabul etti, imzamın altına “Terörizmi destekleyen görüşleri fikir özgürlüğü kapsamında görmüyorum” yazdım, yaklaşık 400 “aydın” o kampanyada DGM’de yargılandı savcı bir tek beni çağırmadı. 

Anıyla yüklü girizgahın nedeni şu: Fikir özgürlüğü, ifade edilen fikrin terörü, terör örgütlerini desteklediği, ırkçı, etnik, kültürel veya siyasi bir gruba dönük şiddet içerdiği an biter.

Bu ilkeye hayatım boyunca sadık kaldım. 

Yani, Amerikan emperyalizminin büyütüp, üzerimize saldığı iki terör yapılanması PKK ve FETÖ’ye manevra alanı tanıyan fikirleri (!) fikir kabul etmem, üzerine giderim. 

Bu konuda “Aman canım isteyen istediğini söyler” kolaycılığına sığınan bir liberal hiçbir zaman olmadım. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Venezuela’yı bırakırsak, sıra bize de gelir… 19 Ağustos 2019 | 2.788 Okunma Türkiye artık kimsenin müttefiki olmayacak… 15 Ağustos 2019 | 2.686 Okunma DURUN! Biz ‘dost’ ve ‘müttefik’ değiliz ki 12 Ağustos 2019 | 2.312 Okunma Anlat bakalım Athena Gökhan, meselen ne 08 Ağustos 2019 | 3.854 Okunma RTÜK ahlak bekçisi değildir, geçiniz… 05 Ağustos 2019 | 3.174 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar