ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Bir deniz savaşına hazırlıklı olun, yakındır…

PKK’nın, Münbiç’te Amerikan bayrağının gölgesinde sipere yattığı bir dönemde, Rum-Yunan ittifakının Doğu Akdeniz’de aynı bayrağın desteğinde üzerimize gelmesi bir tesadüf olabilir mi? Yakın Doğu Üniversitesi’nin Türkiye-KKTC ilişkilerinin ele alındığı çalıştayında dinlediklerimiz ve bölgeden gelen haberler, bunun asla sürpriz olmadığını, aksine, Türkiye’yi bir deniz savaşının beklediğini işaret ediyor .

Ardan Zentürk
Ardan Zentürk Star Gazetesi
22 Ekim 2018 | 8.4 K

PKK’nın, Münbiç’te Amerikan bayrağının gölgesinde sipere yattığı bir dönemde, Rum-Yunan ittifakının Doğu Akdeniz’de aynı bayrağın desteğinde üzerimize gelmesi bir tesadüf olabilir mi? Yakın Doğu Üniversitesi’nin Türkiye-KKTC ilişkilerinin ele alındığı çalıştayında dinlediklerimiz ve bölgeden gelen haberler, bunun asla sürpriz olmadığını, aksine, Türkiye’yi bir deniz savaşının beklediğini işaret ediyor. 

  

Barbaros Hayrettin araştırma gemimiz, Antalya’dan demir alıp, Türkiye’ye ait Kıbrıs’ın batısındaki Güzelyurt araştırma sahasına intikal ettiği an karşısında Yunanistan’a ait Nikiforos Fokas ve onu destekleyen 4 Amerikan savaş gemisiyle karşılaşıyor. Türk donanması hazırlıklı, Barbaros Hayrettin’e, 4 savaş gemisi ve 2 denizaltı eş

Devamını Oku