ÇOK OKUNAN YAZARLAR

"Futbolcu yapalım" diyerek kandırmasınlar!

Feridun Ağabey merhaba, bizler veli olarak çocuklarımıza ne kadar sahip çıkarsak çıkalım bu sosyal medya ve internetin bizden haberli habersiz çocuklarımızla iletişime geçtiğini ve onların merak ettiği hoşlandığı ve ilgisini çeken çağrılarda bulunduklarını endişe ve üzüntü ile takip etmekteyim .

Anlat Derdini Feridun Ağabey'e
Anlat Derdini Feridun Ağabey'e Türkiye Gazetesi
13 Ekim 2017 | 23

Feridun Ağabey merhaba, bizler veli olarak çocuklarımıza ne kadar sahip çıkarsak çıkalım bu sosyal medya ve internetin bizden haberli habersiz çocuklarımızla iletişime geçtiğini ve onların merak ettiği hoşlandığı ve ilgisini çeken çağrılarda bulunduklarını endişe ve üzüntü ile takip etmekteyim. Örnek olarak deniyor ki: “Çocuklarınızın profesyonel bir futbolcu olmasını arzu eder misiniz? Onlara kız erkek fark etmeksizin takımda oynamaları için fırsat veriyoruz. Biz futbol akademisi ve ajansı olarak onlara yardımcı oluyoruz. Çocuklarınıza İngiltere’de ve Avrupa’da büyük kulüpler ile bağlantı kuruyoruz. Amacımız çeşitli ülkelerden başarılı bir oyun ve kariyer sahibi gençler oluşturmaktır. İngiltere’de ve Avrupa’da profesyonel futbolcu olmak için arzusu olan çocuklarınız için e posta ile bize bilgi ulaştırabilirsiniz...” Söylem olarak bu hoş mesaj veriliyor ve insanların mail adresine girip bilgilerini paylaşmasını istiyorlar. Bu ve benzeri konularda hem gençlerimizin hem velilerimizin bu tuzaklara düşmemelerini hatırlatmak istedim...
Sefer Naci Aktaş-İstanbul

Bir de bunlar medenî öyle mi?

“Feridun Ağabey geçenlerde gazetenizde okudum. İsviçre’de Avrupalı Müslümanlara hutbede kendi dillerinde hutbe okumayı yasaklayıp İsviçre’deki üç resmî dile göre -hangi cami hangi bölgede ise o bölgenin resmî diliyle- hutbe okutulması konusunda baskı yapılıyormuş.

Devamını Oku