ÇOK OKUNAN YAZARLAR

'869-Yerli ise yeriz'

Anadolu topraklarında binlerce yıldır büyük bir emek, alın teri ve özveriyle yoğrulan, tarlalarımızda yetişen milli ve yerli ürünlerimizi mutfaklarımızda kullanmak, yerli üretime sahip çıkmak, yaşadığımız şu günlerde milli bir görev, milli bir şuur, milli bir benlik, milli bir irade, topyekun Türkiye olmak, vatanımıza, milletimize, bayrağımıza, devletimize sahip çıkmaktır .

Alper Tekbaş
Alper Tekbaş Star Gazetesi
23 Eylül 2018 | 4.1 K

Anadolu topraklarında binlerce yıldır büyük bir emek, alın teri ve özveriyle yoğrulan, tarlalarımızda yetişen milli ve yerli ürünlerimizi mutfaklarımızda kullanmak, yerli üretime sahip çıkmak, yaşadığımız şu günlerde milli bir görev, milli bir şuur, milli bir benlik, milli bir irade, topyekun Türkiye olmak, vatanımıza, milletimize, bayrağımıza, devletimize sahip çıkmaktır. 7’den 70’e her Türk vatandaşı bu hassasiyetler ve bilinçle üzerine düşeni yapacaktır.

Bu doğrultuda, gastronomi dünyasının baş aktörleri, emekçileri, sivil toplum kuruluşları ve tüm bileşenleri Türkiye’nin turistlik tesislerinde yerli malı kullanımı ve tanıtımı için TAFED, AGEB ve ANFAŞ işbirliğiyle “86

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER