Amerika Türkiye'ye karşı vekalet savaşı başlatıyor

Hiç öyle, “Stratejik müttefik” laflarına falan takılmadan açık açık konuşabilmemiz gerekiyor. Bu ordu Türkiye’ye karşı kuruluyor. Çünkü ele geçirdikleri bölgenin kuzeyinde sadece...

Hiç öyle, “Stratejik müttefik” laflarına falan takılmadan açık açık konuşabilmemiz gerekiyor. Bu ordu Türkiye’ye karşı kuruluyor. Çünkü ele geçirdikleri bölgenin kuzeyinde sadece Türkiye var. Bu bölge için sınır ordusu kuruluyorsa bunun tek bir hedefi olur. Ne yani, Türkiye sınırları içinden DEAŞ saldırısı mı gelecek yani?

Biliyorsunuz Amerika kendince neden terör örgütü YPG’yi desteklediğini açıklarken, Rakka operasyonu sırasında 450 militanın öldüğünü, çok daha fazlasının yaralandığının altını çizmişti. Buna karşılık Amerikalı tek bir askerin bile burnu kanamamıştı. Yani Amerika bastırmıştı parayı, istediğini elde etmişti. İşte bu DEAŞ’a karşı sürdürülen vekalet savaşı şimdi Türkiye’ye yöneliyor. 

Yalnız bir durum var. Yapılan açıklamaya göre kurulacak ordu 30 bin kişilik olacakmış. Eğer Türkiye’ye karşı kuruyorlarsa bizim için az. Anca Amerika yetişene kadar zaman kazanmaya yarar. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sahte iltica 09 Nisan 2018 | 609 Okunma Sadece bilet parası yetmez 03 Nisan 2018 | 514 Okunma Ülke batsın ki bana yer açılsın 02 Nisan 2018 | 418 Okunma Türkiye kadar taş düşsün başınıza 26 Mart 2018 | 311 Okunma Milliyet ikinci kez Hürriyet'i alıyor 23 Mart 2018 | 1.006 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar