Akdeniz'e ulaşmak artık bir rüya

Hani o ünlü harita var ya. Bir ucu Basra Körfezi'nde, bir ucu Hatay-Mersin üzerinden Akdeniz'de olan. Hah işte tahmin ettiniz hangisi olduğunu. İşte o harita sadece bir yıl içinde yandı bitti kül oldu. Türkiye Afrin'e...

Hani o ünlü harita var ya. Bir ucu Basra Körfezi'nde, bir ucu Hatay-Mersin üzerinden Akdeniz'de olan. Hah işte tahmin ettiniz hangisi olduğunu. İşte o harita sadece bir yıl içinde yandı bitti kül oldu.

Türkiye Afrin'e müdahale etti. Cumartesi öğle saatlerine kadar, 'söyler ama bir şey yapamazcılar' ile 'yapsa da da beceremezciler' toplanmış 'Amerika müsaade etmezciler' ve 'Rusya çok kızarcılarla' birlikte davul çalıyorlardı. 

Ama akşam üzeri "Geliyorum" diyerek bas bas bağıran operasyon başladı. Şimdi ortaya "Buradan çıkamaz" diyen bataklık uzmanları ile her nasılsa her şeyi sadece kendine yontan "Barışçılar" çıkacak. 

Ya anlayış eksiklikleri var ya da kasıtlılar. Hadi kasıtlı olmalarını anlıyorum. Ama bu algılama güçlüğü ile nasıl kendilerini dünyanın merkezinde gördüklerini bir türlü çözemiyorum. Kürtlerin maalesef kaderi bu. Kendilerini Kürtlerin sözcüsü olarak görenler öylesi büyük bir öngörüsüzlükle hareket ediyor ki, artık mızrak çuvala sığmıyor.. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sahte iltica 09 Nisan 2018 | 609 Okunma Sadece bilet parası yetmez 03 Nisan 2018 | 514 Okunma Ülke batsın ki bana yer açılsın 02 Nisan 2018 | 418 Okunma Türkiye kadar taş düşsün başınıza 26 Mart 2018 | 311 Okunma Milliyet ikinci kez Hürriyet'i alıyor 23 Mart 2018 | 1.006 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar