Acil yorumcu aranıyor

Eminim o profesör televizyona çıktığı kadar ders anlatmıyordur. O emekli asker de anlattığı süre kadar cephede bulunmamıştır. Hele hukukçu hocama yapılan eziyetin haddi hesabı yok. Adam her konuda bilgi...

Eminim o profesör televizyona çıktığı kadar ders anlatmıyordur.

O emekli asker de anlattığı süre kadar cephede bulunmamıştır. Hele hukukçu hocama yapılan eziyetin haddi hesabı yok. Adam her konuda bilgi sahibi olmak zorundaymış gibi her soru soruluyor. Utanmasalar zaman doldurmak için “Eee sabah kahvaltıda ne yediniz?” denecek.

Hangi kanalı açsam aynı isimler var. Hepsi hem deprem hem savaş hem Amerikan hukuku hem de Avrupa Birliği uzmanı. Zaman zaman da gıda mühendisi oluyorlar. Adeta dönüşümlü olarak bir gece birine bir gece diğerine çıkıyorlar. Hep aynı 10 isim. Dönüyor dolaşıyor aynı insanlar ekranda. Biraz sıksalar müzik eğlence programlarına çıkıp şarkı da söyleyecekler.

Aslında televizyonlardaki tartışma programlarına çıkanlara bir sözüm yok. Bir konuda uzman olsalar da tartışma konusu değişince ister istemez konunun muhatabı oluyorlar. Kimse de “Benim bu konuda bir bilgim yok” demiyor. Onlar yiğitliğe bok sürdürmeyince ortaya “her şeyden biraz” bir çorba çıkıyor. Eminim büyük bir kısmı bin bir naz niyaz ile çağrılıyordur. İçlerinde ne zaman çağırılsa gelen hazır kıta olanlar da vardır. Nöbetçi televizyon yorumcusu gibi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sahte iltica 09 Nisan 2018 | 609 Okunma Sadece bilet parası yetmez 03 Nisan 2018 | 514 Okunma Ülke batsın ki bana yer açılsın 02 Nisan 2018 | 418 Okunma Türkiye kadar taş düşsün başınıza 26 Mart 2018 | 311 Okunma Milliyet ikinci kez Hürriyet'i alıyor 23 Mart 2018 | 1.006 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar