ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Fetö'cülerin mağduriyet tezgahı

Sabah sabah gülsem mi, ağlasam mı bilemedim .

Alican Değer
Alican Değer Yeni Birlik Gazetesi
13 Eylül 2017 | 1.0 K

Sabah sabah gülsem mi, ağlasam mı bilemedim. FETÖ’cülere ait bir hesap Ahmet Şık’ın savunmasını yayınlamıştı. Ahmet üzerinden FETÖ soruşturmalarını sulandırmaya çalışıyorlardı.

Öncelikle Ahmet Şık’ın savunması haber niteliği taşır mı? Tabii ki taşır. Ama insaf yahu. Herkesi aptal mı sanıyorsunuz? Yargı ve polisin en etkin birimleri elinizdeyken adama yapmadığınızı bırakmadınız. Şimdiki durumda onu “Güya kendi uğradığınız haksızlıklara” malzeme yapmaya çalışıyorsunuz. Sanki bütün toplum hafızasını yitirmiş gibi davranıyorsunuz. 

İşte en baştan beri anlatılmaya çalışılan şey aslında buydu. Türkiye’de en sağcısından en solcusuna kadar FETÖ hakkında aynı şeyi düşünüyor. Mücadele edilmesi konusunda hemfikir. Ancak FETÖ soruşturmalarının kurumsal olarak Cumhuriyet Gazetesi gibi, kişisel olarak da Ahmet Şık gibi isimlere uzanması kafa karışıklığına neden oluyor. Kamuoyu bu durumu bir türlü kafasına oturtamıyor. 

Bizim aklımıza yatıramadığımız bir düşünceyi Batılıların anlayabilmesi ise hiç mümkün görünmüyor. Oralardan bakıldığında maalesef görünen tablo bu. Bir anlamda müzmin Türkiye düşmanlarına kendi elimizle cephane veriyoruz.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER