Alican Değer
Alican Değer Yeni Birlik

Size de,satacağınız ürüne de

30 Aralık 2016 | 86

Artık dayanamıyorum. Çıldırmak üzereyim. Cep telefon numaramı değiştirmek üzereyim. Muhtemelen siz de aynı durumdasınız.

Bir iş görüşmesinde hararetle bir konu tartışıyoruz. Veya bir aile toplantısındayız. Telefonum ısrarla çalıyor. Bakıyorum normal bir numara. Yani sabit hat. Açıyorum. Başlıyor bağırmaya: “Sağlık Bakanlığı sigarayı bırakmayı destekliyor. Sizde bizim ürünlerimizi alın falan.” Uyanıklar Sağlık Bakanlığı’nın adını kullanarak ürün satmaya çalışıyorlar.

Başka bir zaman, başka bir numaradan aranıyorum. Bu kez cinsel ürünler pazarlıyorlar. Bir başkası kombi bakımı, bir başkası klima.

Şimdi de kuru temizlemeciler türedi. İlla giysilerimi kuru kuru temizleyecekler.

Yahu kardeşim. İs-te-mi-yo-rum.

Bu tacizci numaralar genellikle alan kodundan sonra 9 veya 7 ile başlıyor. Belli ki birileri bu hatları bunlar kiralıyor.  

Telefon aramaları bitiyor, SMS’ler başlıyor. Sanal kumarhanelerden, sağlık ürünü satışlarına kadar. Dayanılmaz halde.

Artık gelen tanıtım SMS’lerini “Hayır” yazıp yanıtlamaktan yoruldum. Bir mağazada kasiyer kız telefon numaramı isteyince kendimi kavga ederken buldum. “Sana ne?” diye öyle bir terslemişim ki. Kızcağız korktu.

Bunlar hadi yeri bilenen mağazalar. Bir de bilinmeyenler var. Aslında yasa dışı iş yapanlar. Onlar daha bir bela.

Dediğim gibi artık numaramı değiştirmek üzereyim. Veya tanımadığım hiç bir numarayı açmayacağım. Bu kez de başka bir dert. Ya önemli bir şeyse.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER