Rüzgâr eken...

Sonunda beklenen oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’nın Çubuk ilçesindeki şehit cenazesinde saldırıya uğradı. Olaydan devlet birinci derecede sorumludur. Çünkü, devletin önde...

Sonunda beklenen oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’nın Çubuk ilçesindeki şehit cenazesinde saldırıya uğradı.
Olaydan devlet birinci derecede sorumludur. Çünkü, devletin önde gelenleri, ayırıcı, bölücü, yıkıcı seçim kampanyaları sırasında, bıkmadan usanmadan, büyük bir inatla muhalefeti, PKK ve terör ile işbirliği içinde olmakla suçlamışlardır. Başta Devlet Bahçeli olmak üzere, MHP de, bu ayrıştırıcı bölücü ve yurttaşları birbirine düşürücü kampanyaya büyük bir coşku ile katılmışlardır.
Basın yayın kavramının yerine “basın yalan”ı ikame etmiş medya örgütleri de bu yalanı basıp yaymakta, yalakalığını yapmakta oldukları iktidarın dümen suyundan gitmişlerdir.
Aslında bir zamanlar, açılım süreci adını verdikleri dönemde, PKK ile canciğer kuzu sarması olan iktidar da, stepnesi konumunda olan MHP de, yandaş medyası da bu tavırlarıyla bal gibi PKK propagandası yapmışlar ve demokrasi istemleriyle PKK’nin taleplerini aynı şey gibi göstererek, PKK’ye bir anlamda, başka türlü elde etmesine imkân olmayan bir meşruiyet kazandırmışlardır.
Bunlar, demokrasi istemi ile PKK’nin amaçlarını ortakmış gibi göstererek zihinleri bulandırırken Türkiye’nin de bölünmesini isteyenlerin ekmeklerine yağ sürmüşlerdir.

*** Bu hususun altını çizmek zorunludur. Çünkü bir mazarattı gidermek için, onun doğmasına yol açan nedenleri saptamak zorunludur.
Muhalefeti, gerçeğe aykırı bir biçimde bölücü ve teröristlerle işbirliği içinde göstermenin sonucu, ülkeyi iç çatışmaya kadar götürebilecek bir gerginliğin tohumlarını atmaktı.
Rüzgâr ekenler, şimdi fırtına biçmeye başlamışlardır.
Konunun bu yanını bir kez belirttikten sonra, daha fazla uzatmak gereksiz. Çünkü zaman, kimin kusurlu olduğunu tartışmanın ötesinde, iç çatışmayı engellemek, gerginliği azaltarak Türkiye’yi norma...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Trump teselli mi? 19 Ocak 2021 | 371 Okunma ‘Darbe’yi açıkça konuşmak-III 15 Ocak 2021 | 279 Okunma Darbeyi açıkça konuşmak - II 12 Ocak 2021 | 234 Okunma ‘Darbe’yi açıkça konuşmak - I 08 Ocak 2021 | 256 Okunma İşte güzel haber 05 Ocak 2021 | 383 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar